Share

علی رهبری، مدیر هنری پیشین ارکستر سمفونیک تهران و حسین علیزاده، ردیف‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی سنتی با کمک بخش خصوصی یک ارکستر فیلارمونیک راه‌اندازی خواهند کرد.

Ali-Rahbari

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، جمعه ۳۱ اردیبهشت خبر داد که مدیریت هنری این ارکستر را علی رهبری و ریاست افتخاری آن را حسین علیزاده بر عهده خواهد داشت.

پیروز ارجمند که مدیریت اجرایی این ارکستر را به عهده دارد گفت که بخش خصوصی هزینه‌های فعالیت‌های ارکستر فیلارمونیک پارسی را بر عهده خواهد داشت.

مدیریت ارکستر بر عهده باربد بیات خواهد بود و مارک استیونسون به عنوان رهبر مهمان دائم، علی رهبری به عنوان رهبر دائم، میلاد عمرانلو به عنوان دستیار رهبر و مدیر داخلی، محمد شله‌چی به عنوان دستیار رهبر، امیر باورچی به عنوان کنسرت مایسترو و علیرضا ایرانی‌نژاد به عنوان مدیر روابط عمومی در این ارکستر فعالیت خواهند کرد.

علی رهبری ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ از مدیریت هنری و رهبری ارکستر سمفونیک تهران به دلیل دخالت بنیاد رودکی و برخی نهادهای اطلاعاتی استعفا داده و به طور غیر منتظره‌ای ایران را به مقصد وین ترک کرده بود.  بخشی از مشکلاتی که رهبری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت بر سر عدم حمایت مالی از ارکستر سمفونیک تهران و تعویق در پرداخت دستمزدها بود.

بیشتر بخوانید:

از شایعه استعفای مدیر بنیاد رودکی تا امید به بازگشت علی رهبری

علی رهبری: ارکستر سمفونیک باید مستقل شود

Share