Share

دادستان نیشابور یک بار دیگر دستور داد که کنسرت شهرام ناظری لغو شود. او تهدید کرده که اگر کنسرت برگزار شود، شهرام ناظری را به زندان می‌اندازد. دادستان نیشابور غلامرضا اکبری مقدم نام دارد و به حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی برای «تحرک، نوآوری و ابتکار» به این سمت منصوب شده است.

شهرام ناظری در حین اجرای یکی از ترانه‌های آلبوم «درفش کاویانی»

شهرام ناظری در حین اجرای یکی از ترانه‌های آلبوم «درفش کاویانی»

یکی از ابتکارات، تحرکات و ابداعات اکبری مقدم، دادستان نیشابور لغو کنسرت‌های مجوزدار کیهان کلهر و شهرام ناظری‌‌ست.

پس از آنکه کنسرت شهرام ناظری و کیهان کلهر به دستور دادستان نیشابور لغو شده بود، اداره ارشاد نیشابور به جواد فرجی، تهیه‌کننده کنسرت شهرام ناظری اعلام کرد که برگزاری این کنسرت در ۱۰ و ۱۱ خرداد امکان‌پذیر است. برای تأمین امنیت کنسرت جلساتی با فرمانداری و نیروی انتظامی نیشابور برگزار شد که ظاهراً رضایت‌بخش بوده است.

جواد فرجی شرح ماجرا را چنین توضیح می‌دهد: « با همراهی رئیس اداره ارشاد نیشابور خدمت جناب دادستان رفتیم و ایشان باز مخالفت خود را به شکل جدی اعلام کرد. من با اشاره به اخذ تمام مجوزهای قانونی و قولی که آقای فرماندار به استاد ناظری برای برگزاری این برنامه داده بودند، تأکید کردم که این برنامه همه‌ مجوزها را دارد ولی آقای دادستان خیلی واضح تهدید به برخورد با شخص شهرام ناظری در صورت برگزاری کنسرت کرد.»

او می‌گوید اصرار بی‌نتیجه بود و تصمیم گرفته شد که کنسرت لغو شود.

علی جنتی،وزیر ارشاد اسلامی پیش از این گفته بود که ممانعت از لغو کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌ها در بضاعت او نیست.

وزیر ارشاد اسلامی می‌گوید: قوه قضاییه لغو کنسرت‌ها را جزو حقوق خود می‌داند، «به‌طوری که حتی یک دادیار می‌تواند فردی را دستگیر، کاری را توقیف و جایی را مهر و موم کند.»

قرار بود که یکم خرداد به مناسبت روز فردوسی در شهر عطار کنسرت شهرام ناظری برگزار شود. اما دادستان شهر مخالف کرد. کنسرت کیهان کلهر را هم او لغو کرده بود.

در همین زمینه:

پس از ۱۰ سال: آلبوم حماسی شهرام ناظری منتشر شد

پس از ۶ سال سکوت ساز کلهر در تهران طنین انداخت

Share