Share

ماموران نیروی انتظامی در مشهد، ۲۹ دختر و پسر را در یکی از باغ‌ ویلاهای سه راهی دانش مشهد بازداشت کرده‌‌اند.

Party

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های داخلی، این افراد شنبه شب در یک پارتی شبانه دستگیر شده‌‌اند.

گزارش شده است که ماموران کلانتری کاظم‌آباد «پس از آن‌که در جریان حضور تعدادی دختر و پسر در یک باغ ویلا‌ قرار گرفته‌اند»، در محل حاضر شده‌‌اند و ۱۵ پسر و ۱۴ دختر جوان را دستگیر کرده‌‌اند.

سایت رکنا که اخبار حوادث را در ایران پوشش می‌دهد، نوشته است که این افراد «به صورت نیمه عریان و زننده در پارتی شبانه حضور داشتند.»

افراد بازداشت شده صبح روز یک‌شنبه نهم خرداد به عنوان متهم به دادسرای ناحیه شش مشهد منتقل شده‌اند و برای آن‌ها قرار‌های قضایی صادر شده است.

بازداشت افراد در مهمانی‌ها سال‌هاست که به رویه‌ای عادی تبدیل شده است، اما احکامی که به دنبال این دستگیری‌ها صادر می‌شود، خبر‌سازند و حتی واکنش‌های خارجی را به دنبال دارند.

در تازه‌ترین نمونه، صادر و اجرا شدن حکم سه هزار و ۴۶۵ ضربه شلاق برای ۳۵ دختر و پسر در قزوین در روزهای گذشته، خبر‌ساز شد.

این جوانان برای برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی در باغی گرد آمده بودند که دستگیر می‌شوند، در مدت کمتر از ۲۴ ساعت کار بازجویی، تحقیقات و دادگاه آن‌ها به انجام می‌رسد، هر یک به ۹۹ ضربه شلاق محکوم می‌‌شوند و حکم‌شان به اجرا گذاشته می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اجرای این حکم‌ها را «درس عبرت» برای کسانی دانسته است که «هنجارشکنی» می‌کنند و «فضای اسلامی شهر و جامعه را مخدوش می‌کنند.»

اسماعیل صادقی نیارکی همچنین به جوانان هشدار داده است که دستگیر شدن در پارتی‌های مختلط و محکومیت و مجازات برای آن‌ها، سابقه کیفری به حساب خواهد آمد و برای آینده تحصیلی، کاری و شغلی‌شان مشکل‌ساز خواهد شد.


در همین زمینه

شاندیز؛ از “پارتی‌های شیطانی” تا دستگیری “رضا‌آنلاین”

Share