Share

دو سال پس از اعدام مه‌آفرید خسروی، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از صدور حکم محمد جهرمی مدیرعامل پیشین بانک صادرات خبر داد.

ekhtelas

دو سال پس از اعدام مه‌آفرید خسروی، مقام‌های قضایی از صدور حکم محکومیت محمد جهرمی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری “میزان نیوز” غلامحسین محسنی اژه‌ای شامگاه دوشنبه ۱۰ خرداد گفت که حکم محکومیت جهرمی و «چهل و چند نفر دیگری» صادر شده است. معاون اول قوه قضائیه در باره میزان محکومیت این افراد توضیح بیشتری ارائه نکرد.

جهرمی یکی از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است که تابستان سال ۹۰ افشاء شد. مه‌آفرید خسروی به عنوان متهم ردیف اول این پرونده اعدام شد، اما محمودرضا خاوری مدیرعامل وقت بانک ملی ایران از ایران خارج شد و هم اکنون در کانادا زندگی می‌کند. فرمانده پلیس ایران چندی پیش گفته بود که پلیس بین‌المللی برای بازگرداندان خاوری به ایران همکاری نمی‌کند.

محمد جهرمی سخنگوی اسبق شورای نگهبان و مدیرعامل وقت بانک صادرات یکی دیگر از متهمان این پرونده است که هنگام افشای اختلاس مدعی شده بود که او مسئولان را در جریان اختلاس قرار داده است.

وکیل مه‌آفرید خسروی نیز چند روز قبل از اعدام او به خبرگزاری‌ها گفته بود که موکلش در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی جزئیات بیشتری از این پرونده را افشاء کرده است.

در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نام بسیاری از وزراء و مدیران دولت احمدی‌نژاد هم به میان آمد. اسفندیار رحیم مشایی، حمیدرضا بقایی، حمید پورمحمدی و تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله افرادی بودند که در جریان رسیدگی به این پرونده بازجویی شدند اما خبری در باره محکومیت آن‌ها منتشر نشد.


در همین زمینه

Share