ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت و انتقال آرش صادقی به بند دو-الف زندان اوین

آرش صادقی، فعال سابق دانشجویی که برای پیگیری احضاریه‌اش به دادسرا مراجعه کرده بود، برای اجرای حکم ۱۹ سال حبس تعزیری بازداشت شد. او به بند دو-الف زندان اوین منتقل شده است.

آرش صادقی، فعال سابق دانشجویی که روز گذشته برای پیگیری احضاریه خود به دادسرای شهید مقدس زندان اوین مراجعه کرده بود، برای اجرای حکم ۱۹ سال حبس تعزیری بازداشت و پس از انتقال به قرنطینه بند چهار زندان اوین، ظهر امروز به بند دو الف این زندان که زیر نظر سپاه پاسداران است، منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا (۱۸ خردادماه ۱۳۹۵)، آرش صادقی که برای دومین روز پیاپی برای پیگیری احضاریه‌اش به دادسرای شهید مقدس زندان اوین مراجعه کرده بود، برای اجرای حکم بازداشت شد.

بنا بر این گزارش، پس از آن‌که در ابتدای این هفته برای نوید کامران و بهنام موسیوند که پرونده مشترکی با آرش صادقی داشتند احضاریه فرستاده شد، آرش صادقی و همسرش که منزل‌شان را عوض کرده‌اند به خانه قبلی‌شان مراجعه کرده و متوجه می‌شوند که احضاریه ارسال شده برای آرش صادقی برگشت خورده است.

او هم برای پیگیری همین موضوع به دادسرای شهید مقدس مراجعه می‌کند که در مراجعه نخست پاسخی دریافت نمی‌کند و پس از مراجعه دوباره در همان دادسرا بازداشت می‌شود.

او در تماس تلفنی اعلام می‌کند که در قرنطینه بند چهار زندان اوین است.

بنا بر گزارش‌های رسیده ماموران امنیتی ظهر روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه، آرش صادقی را به بند دو-الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل کرده‌اند.

آرش صادقی و همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی در دادگاه قاضی ابوالقاسم صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به ترتیب به ۱۵ و شش سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند که این احکام در دادگاه تجدیدنظر تأیید شده است.

آرش صادقی پیش از این حکم به چهار سال زندان تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب حکم ۱۵ سال، در مجموع به ۱۹ سال زندان محکوم شده است.

قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی را بازداشت کرد. صادقی هفت ماه بعد و در اسفند ۹۳، با وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد و ایرایی نیز ۲۰ روز بعد در پنجم مهر با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از اوین آزاد شد.

آرش صادقی عضو ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی در انتخابات سال ۱۳۸۸ و عضو انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی بود که ۱۸ تیر سال ۱۳۸۸ در جریان اعتراض‌های خیابانی نیز بازداشت شده بود.

او شهریور‌‌ همان سال، بدون دریافت حکم یا تفهیم اتهام آزاد شد.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.