Share

قاضی احمد زرگر، رییس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران از کاهش میزان محکومیت دو نفر از روزنامه‌نگاران بازداشت شده در جریان پروژه نفوذ خبر داد؛ بدون این‌که نام و هویت این دو را مشخص کند.

کارتون از جهانگیر درمنی

کارتون از جهانگیر درمنی

روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده و وکیلان‌شان پیشتر به احکام‌ صادر شده اعتراض کرده بودند و خواستار برگزاری دادگاه تجدید‌نظر شده بودند: اعتراض بازداشت‌شدگان «پروژه نفوذ» ‌به احکام‌شان

بر اساس رای دادگاه بدوی و احکامی که قاضی محمد مقیسه صادر کرده است، آفرین چیت‌ساز به‌ اتهام اجتماع و تبانی به‌ قصد بر هم زدن امنیت و ارتباط با دولت‌های بیگانه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، احسان مازندرانی به‌ اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت به تحمل هفت سال حبس تعزیری و داود اسدی و سامان صفرزایی نیز به‌ اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، هر کدام به تحمل پنج سال حبس محکوم شده‌اند.


در همین زمینه

آزادی آفرین چیت‌ساز با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی و مرخصی سه روزه احسان مازندرانی


خبرگزاری تسنیم از روزنامه‌نگاران بازداشت شده به عنوان متهمان امنیتی نام برده و درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده “چهار روزنامه‌نگار متهم امنیتی” که سال گذشته در “شبکه نفوذ” بازداشت شدند، از قول احمد زرگر نوشته است: «در ارتباط با نفوذ سه الی چهار پرونده واصل شد که بررسی‌های لازم صورت گرفت. از مجموع پرونده‌های واصله، در ارتباط با دو پرونده تصمیم لازم گرفته شد و دو پرونده هم در دست بررسی است. البته اصل مجرمیت را احراز کردیم اما با توجه به اینکه سوابق قبلی نداشتند، میزان محکومیت را یک مقدار کاهش دادیم.»

در روزهای گذشته خبرهایی در مورد کاهش حکم حبس احسان مازندرانی به دو سال منتشر شده است. وکیل این زندانی گفته است که این خبرها را تایید یا تکذیب نمی‌کند.

از میان بازداشت‌شدگان این پروژه که اطلاعات سپاه پاسداران آن را کلید زد، عیسی سحرخیز در زمان برگزاری دادگاه در بیمارستان بود و حالا با توجه به تصویب قانون جرم سیاسی، به بخشی از اتهام‌های او در دادگاهی با حضور هیات منصفه رسیدگی خواهد شد:

اولین دادگاه جرایم سیاسی به اتهام توهین به رییس قوه قضاییه

Share