Share

توکل حیدری، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی که هفته گذشته اعدام شش زندانی در ارومیه را تکذیب کرده بود، این اعدام‌ها را تأیید کرد و گفت که یکی از اعدامی‌ها از اعضای سازمان کومله بوده است.

edam

رئیس دادگستری آذربایجان غربی پیشتر خبر اعدام محمد عبدالهی را تکذیب کرده بود

حیدری شنبه ۲۳ مرداد به خبرگزاری میزان گفت که چهار تن از زندانیانی که در ۱۹ مرداد در زندان ارومیه اعدام شدند محکومانی به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر از نوع شیشه، مرفین و هروئین بودند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی درباره اعدام محمد عبدالهی، فعال سیاسی کرد گفت که او عضو سازمان کومله بوده و به اتهام محاربه و استفاده از سلاح گرم و کشتن سه تن از مأموران نیروی انتظامی و مجروح شدن دو تن دیگر به اعدام محکوم شد.

حیدری ۲۰ مرداد، یک روز پس از اعدام عبدالهی، خبر اعدام او را کذب خوانده بود و گفته بود اعدامیان متهم به حمل مواد مخدر بودند.

خبرگزاری هرانا ۱۹ مرداد اسامی شش زندانی اعدام شده در زندان مرکزی ارومیه را منتشر کرد که محمد عبدالهی یکی از آن شش نفر بود.

شعبه اول دادگاه مهاباد عبدالهی را به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان محاکمه و به اعدام محکوم کرده بود. حکم اعدام او، پس از تایید در دیوان عالی کشور در فرودین ماه سال ۹۳ به صورت رسمی از سوی دایره اجرای احکام زندان مهاباد به او ابلاغ شد.

وکیل عبدالهی حمل اسلحه توسط موکلش را رد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

محمد عبدالهی و پنج زندانی دیگر اعدام شدند

Share