Share

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت حسن روحانی که از اعضای هیات مرگ، یعنی کمیته اصلی اجرای فرمان خمینی برای اعدام‌های جمعی بوده است در واکنش به نامه اخیر علی مطهری درباره روشن کردن چگونگی اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ از سوی او، گفت: «امام به ما یاد داد که در زمین دشمن بازی نکنیم.»

علی مطهری و مصطفی پورمحمدی

علی مطهری و مصطفی پورمحمدی

مصطفی پورمحمدی، روز دوشنبه ۸ شهریور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به نامه علی مطهری خطاب به او گفت: «در صحنه‌های گذشته و در دفاع از انقلاب و کشور این امام و یارانش بودند که با راه مناسب و عکس‌العمل به جا و اجرای دقیق دستورات و فرامین الهی کشور را از شر دشمنان، استکبار و منافقین نجات دادند.»

او گفت: «ما نیز همین راه را ادامه می‌دهیم و باز هم می‌گویم که در زمین دشمن بازی نخواهیم کرد.»

علی مطهری از پورمحمدی خواسته بود تا در مورد فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ توضیح بدهد.

نام پورمحمدی با موضوع اعدام‌های تابستان ۶۷ گره خورده است. او در جلسه‌ای با آیت‌الله منتظری حضور داشته که انتشار فایل شنیداری آن بازتاب وسیعی یافت و جمعی از مسئولان و نهادهای نظام را به واکنش واداشت. در این واکنش‌ها از فرمان خمینی دفاع و انتشار سخنان آیت‌الله منتظری محکوم شد. منتظری در فایل صوتی منتشر شده عوامل کشتار زندانیان سیاسی را «جنایتکار» می‌خواند.

پورمحمدی به «مهر» گفت: «امام به ما یاد داد که در زمین دشمن بازی نکنیم و صحنه مبارزه و بازی را ما تعیین و ترسیم می‌کنیم و نقشه را خودمان می‌کشیم.»

او افزود در رابطه با این نامه حرفهایش را زده است و با انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری به خواسته «دشمن» عمل شده است.

مصطفی پورمحمدی روز یکشنبه ۷ شهریور، در سخنرانی‌ای در جلسه شورای اداری استان لرستان در خرم‌آباد با اشاره به موضوع کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ از نقش خود در اجرای حکم اعدام جمعی زندانیان دفاع کرد و گفت: «ما افتخار می‌کنیم که دستور خدا در رابطه با منافقین را  اجرا کردیم و در مقابل دشمنان خدا و ملت با قدرت ایستادیم و مقابله کردیم.»

او روز دوشنبه نیز گفت: «منافقان هنوز به مجازات و قهر این ملت گرفتار نشده و سزای اعمال خود را ندیده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

مصطفی پورمحمدی در رابطه با کشتار زندانیان سیاسی: افتخار می‌کنیم به اجرای دستور خدا

مطهری خطاب به پورمحمدی: درباره اعدام‌های ۶۷ مغالطه نکنید

تابستان ۶۷؛ پی‌جویی حقیقت

Share