Share

روزنامه جنجالی “وطن امروز” در انتقاد از موافقت‌نامه FATF، روی عکس وزیر اقتصاد و مدیرکل بانک مرکزی تیتر خودکشی زد و نوشت؛ دولت تدبیر با اجرای این موافقتنامه مامور اجرای تحریم‌های آمریکا در خاک ایران می‌شود؟

Vtan e Emrooz

روزنامه تندروی وطن امروز به مدیریت مهرداد بذرپاش، عکس و تیتر اول روز پنجشنبه ۱۱ شهریور را به موافقت‌نامه FATF اختصاص داد و تیتر خودکشی را برای این موضوع برگزید.

در یادداشت این روزنامه آمده است: «یکی از خوش‌خیالی‌های تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید این است که این ماجرا را تا نیمه راه بروند و اگر دیدند امنیت کشور به خطر می‌افتد، متوقفش کنند. چنین رویکردی دقیقا مثل این است که انسان باتلاق وسیعی را تا نیمه بپیماید و اگر دید دارد فرومی‌رود، تلاش کند بیرون بیاید!» راهکار نویسنده از جمله این است که “اولا تجربه برجام تکرار نشود و با خوش‌خیالی و اتکا به تحلیل‌ها و گزارش‌های یک تیم کم‌سواد و پرمدعای دیگر وارد این باتلاق نشویم.»

موافقتنامه یاد شده در چارچوب توافق هسته‌ای و در راستای همکاری با گروه اقدام مالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به جریان افتاده و قانون آن در اردیبهشت ۹۵ از سوی روحانی برای فراهم کردن زمینه عضویت و همکاری ایران با گروه اقدام مالی ابلاغ شد. این قانون با انتقادهای تند اصولگرایان و رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی روبروست. محافظه‌کاران منتقد دولت این توافق را به زیان امنیت ملی و ابزاری برای فشار بر حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران می‌دانند.

بیشتر بخوانید: عضویت در FATF، چالش تازه دولت روحانی

وطن امروز که از منتقدان سرسخت دولت روحانی و از حامیان دولت‌های نهم و دهم است، به تیترهای موهن شهرت دارد و عناوین و عکس‌های خود را عمدتا در جهت هجو و حمله به دولت یازدهم انتخاب می‌کند.

این روزنامه از جمله ظریف را “ضعیف” می‌نامد و پس از ترورهای پاریس، برای عکس جسد یکی از قربانیان، تیتر “بفرمایید شام” را زد. وطن امروز هم‌چنین موفقیت دمکرات‌های آمریکایی در زمان تصویب برجام در کنگره را با تیتر “خوشحالی الاغ‌ها” پوشش داد و برای گزارش درگذشت پادشاه عربستان سعودی عنوان “خبر مرگش” را انتخاب کرد.

وطن امروز خبر توافق هسته‌ای را نیز به نشانه سوگواری به صورت سیاه و سفید و با تیتر «پایان هولوکاست هسته‌ای» پوشش داد.

وطن امروز چندی قبل به خاطر بدهی توقیف شد. ایرنا نوشت یک نهاد خاص مادر خرج این روزنامه است که سه سال به صورت رایگان توزیع می‌شد.

Share