Share

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در جمع سپاه خطاب به شورای نگهبان گفت کسانی در ایران هستند که حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات شرکت می‌کنند و شورای نگهبان باید حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود.

sadegh larijani

صادق لاریجانی گفت که کسانی در ایران هستند که حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات شرکت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، صادق لاریجانی شنبه ۲۷ سپتامبر در بیست و دومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان ستاد کل سپاه پاسداران «تجدد و مدرنیته» را نقد کرد و گفت که در ایران «در جراید و کتابها بعضاٌ چنین تفکراتی ترویج می‌شود و اکنون راه برای آنها باز شده است».

آملی لاریجانی گفت: «ما در این کشور کسانی را داریم که علناً حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات نیز ثبت نام می‌کنند. این‌ها قانون اساسی را قبول ندارند زیرا در قانون اساسی بر اصول توحید، عدل و امامت تأکید شده است».

رئیس قوه قضائیه به شورای نگهبان درباره حضور این افراد در انتخابات هشدار داد و گفت: «شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود تا عده ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند».

شورای نگهبان شنبه گذشته شورای نگهبان طرح استفساریه قانون انتخابات که از سوی مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود را رد کرد. بر اساس این طرح اختیارات شورای نگهبان در رد صلاحیت نامزدهای مجلس پس از رأی آوردن سلب می‌شد.شورای نگهبان این طرح را «مغایر با قانون اساسی» خواند.

انتقاد از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران

صادق لاریجانی با اشاره به تیم مذاکره کننده ایران در برجام گفت که رهبر جمهوری اسلامی مذاکره را ممنوع ندانسته اما به مسئولان توصیه کرده نگاهشان به توان داخلی باشد و افزود: «اما آیا مسئولان این‌گونه می‌اندیشند؟»

لاریجانی در ادامه گفت: «عده‌ای کلید گره‌های اقتصادی را نزد طاغوت می‌بینند، با آنکه مقام معظم رهبری بارها تأکید می‌کنند که به منابع داخلی تکیه کنید».

در حالی که دولت حسن روحانی از توافق با گروه کاری اقدام مالی حمایت می‌کند و خواستار خروج نام ایران از فهرست کشورهای پرخطر در حوزه تجارت و مالی است، محافظه‌کاران منتقد دولت این توافق را به زیان امنیت ملی و ابزاری برای فشار بر حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

طرح مجلس برای کاهش اختیارات شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداها رد شد

Share