Share

اعضای هیأت رئیسه «فراکسیون امید» در مجلس شورای اسلامی ایران در دیدار با حسن روحانی از او خواستند تا در موضوع رفع حصر تلاش بیشتری انجام دهد.

fraction-omid1

فراکسیون امید به دنبال عملی‌شدن وعده حقوق شهروندی از سوی دولت است

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، هیأت رئیسه «فراکسیون امید» پنج‌شنبه ۱۳ آبان با حسن روحانی، ریاست‌جمهوری ایران و برخی از اعضای کابینه او دیدار کردند. در این جلسه مقرر شد که برای تقویت همکاری مجلس با دولت، کمیته‌ای مشترک بین این فراکسیون با دولت تشکیل شود.

اعضای این فراکسیون از حسن روحانی خواسته‌اند تا علاوه بر سیاست خارجی، به وعده‌های خود در زمینه سیاست داخلی توجه بیشتری نشان دهد.

مصطفی کواکبیان، عضو هیأت رئیسه این فراکسیون خواستار تلاش بیشتر ریاست‌جمهوری ایران برای رفع حصر از میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی شده‌است. به‌علاوه، اجرایی‌شدن منشور حقوق شهروندی، تلاش برای حل مشکلات دانشگاهیان، تقویت احزاب مختلف، استفاده بیشتر از زنان در حوزه سیاست و رفع تنگناهای معیشتی معلمان از دیگر خواسته‌های مطرح‌شده هستند.

انتقاد از حسن روحانی در زمینه اقتصاد با اشاره به مشکلاتی از تورم، رکود و بیکاری بخش دیگری از این دیدار بوده‌است.

بر اساس این گزارش، روحانی وعده داده است که از ابتدای آذرماه سال جاری منشور حقوق شهروندی عملیاتی می‌شود و دولت در ماه‌های آینده با شتاب بیشتری به این بحث خواهد پرداخت.

فراکسیون امید از فراکسیون‌های نزدیک به دولت حسن روحانی و اصلاح‌طلبان ایران است که محمدرضا عارف ریاست آن را برعهده دارد.


بیشتر بخوانید

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری: رفع حصر در حوزه اختیارات دولت نیست

 

باهنر: امکان رفع حصر منتفی است

Share