Share

سخنگوی قوه قضائیه از محکومت شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران خبر داد.

nollaverdi

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ایران

به گزارش خبرگزاری‌های ایران غلامحسین محسنی اژه‌ای سه‌شنبه ۱۶ آذر بدون افشای نام گفت که یکی از معاونان رئیس دولت در دادگاه بدوی محکوم شده است.

اژه‌‌ای به دلیل آنچه که «قطعی نبودن محکومیت» دانست، از افشای نام این معاون رئیس جمهوری خودداری کرد اما گفت که او به دلیل مطلبی که در باره یک روستا گفته بود، محکوم شده است.

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اسفند سال گذشته گفت که «روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند.»

به دنبال این سخنان، معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که این دستگاه از معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری شکایت می‌کند.

فروردین امسال رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از شکایت دادگستری این استان از مولاوردی به دادستانی تهران خبر داد.

سخنگوی قوه قضائیه نیز فروردین امسال گفت که «مسولان قضایی سیستان و بلوچستان پرونده را به تهران فرستادند و دادسرای تهران خانم مولاوردی را احضار کرده و قرار است ایشان در دادسرا حاضر شوند، توضیح بدهند و پاسخگو باشند.»

بیشتر بخوانید: اعدام همه مردان آن روستا؛ چرا خون بلوچ‌ها رنگین نیست؟

محسنی اژه‌ای همچنین از آمادگی قوه قضائیه برای محاکمه میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی خبر داد. او گفت که این افراد به دلیل مصوبه شورای عالی امنیت ملی محاکمه نمی‌شوند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: در صورتی که مصوبه این شورا تغییر کند، قوه قضائیه آمادگی دارد که این افراد را محاکمه کند. او گفت که این افراد از نظر قوه قضائیه متهم هستند و باید محاکمه شوند.

دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸  به همراه زهرا رهنورد از بهمن ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند. مهدی کروبی در نامه‌ای به حسن روحانی از او خواسته که شرایط محاکمه‌اش را فراهم کند.

تعقیب مدیران دولتی ادامه دارد

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از تحت تعقیب قرار گرفتن تعدادی دیگر از مدیران دولت یازدهم خبر داد. او نامی از این مدیران نبرد اما گفت که اگر علیه این افراد اسناد و مدارک وجود داشته باشد، «قوه قضائیه کوتاه نخواهد آمد».

معاون اول رئیس قوه قضائیه در  بخش دیگری از سخنان خود افشاگری در باره حساب‌های بانکی صادق لاریجانی را «هجمه سنگین علیه دستگاه قضائی» خواند و افزود: دلیل این هجمه این است که «مفسدین و نفوذی‌ها به این نتیجه رسیدند که قوه قضاییه قدرت برخورد با آنها را پیدا کرده است».

محسنی اژه‌ای در توضیح برخورد دستگاه قضائی با متهمان به فساد اقتصادی و آنچه که «نفوذ» خواند، دستگیری و زندانی شدن فرزندان اکبر هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را مطرح کرد.

او هاشمی را «یکی از افراد پرقدرت مالی و سیاسی و سابقه» دانست که «کسی باور نمی‌کرد بستگان ایشان زندانی شوند» و گفت:«شما ملاحظه کردید همزمان دختر ایشان در زندان و پسر ایشان در بازداشت موقت بود و دختر دیگرش مورد اتهام قرار گرفته بود و در رفت و آمد به دادسرا بود».

مهدی هاشمی و فائزه هاشمی دو فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند که از سوی دستگاه قضائی به زندان محکوم شده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین مدعی شد که رئیس این دستگاه دستور رسیدگی به پرونده برادرانش را «صادر کرده است».

به گفته محسنی اژه‌ای آملی لاریجانی پس از آنکه باقر لاریجانی برادر رئیس قوه قضائیه از سوی سعید مرتضوی و محمود احمدی‌نژاد به فساد اقتصادی متهم شد، دستور داده است که «هیچ‌گونه ملاحظه درباره برادر من که دارای پرونده است نکنید».

او همچنین از فشار دولت سابق به دستگاه قضائی به منظور جلوگیری از رسیدگی به پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد خبر داد و گفت که با همه این فشارها قوه قضائیه کوتاه نیامد و رحیمی را ۱۰ جلسه مورد تحقیق قرار داد.

رحیمی از سوی دستگاه قضائی به ۵ سال و ۹۱ روز زندان، ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

Share