Share

بر اثر ریزش دیوار حیاط یک مدرسه ابتدایی در روستای سادات‌آباد سمیرم در جنوب استان اصفهان، شش دانش‌آموز مصدوم شدند.

82366132-71285911

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان خبر داد که ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه ظهر روز چهارشنبه، هشتم دی‌ماه، دیوار حیاط مدرسه‌‌ای واقع در روستای سادات‌آباد از توابع شهرستان سمیرم، تخریب شد و بر روی تعدادی از دانش‌آموزان فروریخت.

در این حادثه چهار پسربچه هفت ساله، یک دختر بچه ۹ ساله و یک دختر بچه هفت ساله از ناحیه زانو، سر و پا مصدوم شدند.

پس از وقوع حادثه مصدومان ابتدا به درمانگاه روستا و سپس به بیمارستان «سیدالشهدا» در سمیرم منتقل شدند. وضعیت حال آن‌ها مناسب گزارش شده است.

آموزش و پرورش شهرستان سمیرم در قبال این حادثه واکنشی نشان نداده و علت تخریب دیوار این مدرسه را اعلام نکرده است.

روستای سادات‌آباد از توابع بخش پادنای سمیرم در جنوب غربی این شهرستان و استان اصفهان و در مرز دو استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

شهرستان سمیرم ۱۰ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز، ۱۵۰ روستا و آبادی، چهار شهر و چهار بخش مرکزی دارد و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

در حال حاضر ۱۳ میلیون دانش‌آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه در ایران مشغول تحصیل هستند و ۵۲۰ هزار کلاس درس در ایران دایر است. ۴۹۰ هزار مدرسه نیز پس از انقلاب بازسازی و ساخته شده‌اند. با وجود این، ساختمان بسیاری از مدرسه‌های کشور فرسوده‌اند و بسیاری از آن‌ها با تغییر کاربری به مدرسه تبدیل شده‌اند. از آن‌جا که قرار نبوده است این ساختمان‌ها مدرسه باشند، اغلب استانداردها و ایمنی لازم را ندارند.

اول دی ماه سال ۹۳، یک مقام عالی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در مناطق محروم، همچنان از بخاری‌های استاندارد بی‌بهره‌اند.

آذر‌ ماه سال ۹۱، به دنبال آتش گرفتن بخاری یک کلاس ۳۷ نفره در مدرسه شین‌آباد در پیرانشهر، ۱۲ دانش‌آموز گرفتار شعله‌های آتش شدند. این دانش‌آموزان دچار سوختگی ۳۰ تا ۶۰ درصدی شدند. سوختگی‌هایی که بیش‌تر در ناحیه سر، گردن، صورت و سینه اتفاق افتاد.

دانش‌آموزان مدرسه شهید «موگویی» دورود لرستان به دلیل فرسوده بودن ساختمان مدرسه و چکه کردن سقف، مجبورند سرکلاس‌ها از چتر استفاده کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

۳۰ درصد مدارس آموزش و پرورش خشتی و گلی و کپری است 

درس خواندن زیر چتر

دور باطل «مدارس کپری» حاشیه‌نشینان کرمان

Share