Share

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید «آلودگی هوای تهران سالی ۵۸۰۰ نفر تلفات دارد».

Smog covers the Milad telecommunications tower as it appears behind traffic lights in northwestern Tehran on July 7, 2009. Iranian opposition leaders called for the immediate release of hundreds of people arrested in a crackdown on post-election protests and denounced the "brutal attacks" by security forces. AFP PHOTO/BEHROUZ MEHRI (Photo credit should read BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images) تهران آلودگی هوا tehran pollution

بیش از ۸۰ درصد آلودگی شهر تهران ناشی از سوخت وسایل نقلیه و همچنین موتور خودروها است

محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران که به مناسب روز ملی هوای پاک در دانشگاه تهران سخنرانی می‌کرد، گفت تمام آلودگی هوای تهران ناشی از سوخت‌های فسیلی است.

به گفته او  ۱۰۰ درصد مسائل هوا به شهرداری مرتبط است. او همچنین با انتقاد از سیاست‌گذاری‌های شورای شهر گفت تنها ۵ درصد از مصوبات این شورا، زیست محیطی بوده و از این میان تا کنون تنها ۲۰ درصدش اجرا شده است.

محمد حقانی تمرکز صنایع در تهران، ساخت و سازهای بی‌رویه و تغییر کاربری اراضی سبز و وضعیت نابسامان ناوگان حمل و نقل را از اصلی ترین دلایل آلودگی هوا تهران عنوان کرد.

آمارهای رسمی و دولتی نیز نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد آلودگی شهر تهران ناشی از سوخت وسایل نقلیه و همچنین موتورخودروها است.

به عقیده رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر، گسترش خطوط مترو یکی از راه های مقابله با آلودگی هوا است اما عملاً بودجه ها  برای تونل و دوربین‌های مدار بسته و اتوبان هزینه می‌شود.

آمار مرگ‌ومیر ناشی از آلودگی هوا

او با انتقاد از شهرداری گفت در حالی که تهران از آلودگی هوا رنج می‌برد شهرداری ۲۰۰۰ میلیارد تومان به خرید دوربین اختصاص می‌دهد.

رئیس کمیسیون شورای شهر تهران شمار «تلفات» ناشی از آلودگی هوای تهران را ۵۸۰۰ نفر در سال عنوان کرد.

شمار مرگ و میر در تهران به واسطه آلودگی هوا سالانه ۴۴۰۰ (آمار وزارت بهداشت) تا ۹۰۰۰ نفر (آمار پروژه جایکا) اعلام شده است. بر مبنای اولی هر دو ساعت و بر مبنای دومی هر یک ساعت یک نفر در تهران جانش را در ارتباط با معضل آلودگی هوا از دست می دهد.

در حال حاضر دولت لایحه هوای پاک را به عنوان برنامه جامع مبارزه با آلودگی هوا به مجلس فرستاده است. اما معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست می‌گوید این لایحه با وجود تصویب کلیاتش از دستور کار نمایندگان خارج شده است.

دولت ایران می‌گوید برنامه مقابله با آلودگی هوا ۱۵ سال به طول می‌انجامد.


گزارش تصویری از تهران:

تمام مدارس شهر تهران و شهر ری در تمام پایه‌های تحصیلی در دو روز پایانی ماه آذر به دلیل آلودگی شدید هوا تعطیل است.
اورژانس تهران برای اعزام به محل در شرایط اضطراری آلودگی هوا در حالت آماده‌باش قرار دارد.
سال گذشته محمد جواد نظری مهر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران اعلام کرد که روزانه ۳۱۰ تن در تهران بر اثر پیامدهای آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.
آلودگی هوای تهران با آغاز فصل سرما شدت می‌یابد.
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا می‌گوید قرار بود امسال طرح کاهش در تهران اجرا شود اما به دلیل اینکه پلیس علاقمند به اجرای آن نبود، این طرح اجرا نشد.
تهران - ۲۹ آذر ماه غرق در دود و آلودگی است.
سوخت‌های فسیلی، بنزین غیراستاندارد، شمار روزافزون خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها و غیراستاندارد بودن موتورهای آن‌ها و همچنین فعالیت‌های صنعتی از دلایل اصلی آلودگی هوای تهران به شمار می‌آید.
کیفیت هوا از نظر غلظت آلاینده‌ها در شرایط ناسالم یا‌‌ همان شرایط هشدار قرار دارد.
رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران، در آبان ماه خروج خودروهای فرسوده و همچنین برقی کردن موتورسیکلت‌ها در تهران، راه علاج فوری بحران آلودگی هواست.
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا روز ۲۳ آذر از به تعویق افتادن زمان اجرای مجموعه طرح و برنامه‌های اجرایی برای کاهش آلودگی هوای تهران انتقاد کرد و گفت که قرار بود امسال طرح کاهش در تهران اجرا شود اما به دلیل اینکه پلیس علاقمند به اجرای آن نبود، این طرح اجرا نشد.
هنگامی که میزان رطوبت نسبی در هوا بالاتر از ۶۰ درصد است، به نوعی آلودگی هوا و وجود مه در هوای تهران در هم آمیخته می‌شوند. این موجب کاهش شدید میدان دید می‌شود که رانندگی را خطرناک می‌کند.
به گفته حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران، تا زمان عوض نشدن خودروهای فرسوده، عرضه کردن سوخت با استاندرهای جدید مانند یورو ۴ نیز قادر نخواهد بود آلودگی هوا در پایتخت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. زیرا خودروهایی که از فناوری ۲۰ تا ۳۰ به قبل برخوردار هستند با مصرف سوخت استاندارد نیز آلودگی تولید می‌کنند.
تهران - ۲۹ آذر ماه
تهران - ۲۹ آذرماه
بخش عمده‌ای از ناوگان حمل و نقل در ایران اعم از خصوصی و عمومی شامل تاکسی‌ها، از تکنولوژی سه دهه قبل برخوردارند.
مطالعات نشان می‌دهد که بین ۶۰ تا ۷۰درصد عامل اصلی آلایندگی هوای شهر‌ها، وسایل نقلیه هستند و مطالعات دقیق‌تر ثابت کرده که موتور سیکلت‌ها شش تا هشت برابر خودرو‌ها در آلودگی هوا نقش دارند.
Share