Share

بازداشت یکی از بدهکاران بانکی باردیگر نام برادر رئیس جمهوری ایران را رسانه‌ای کرده است. اصول‌گرایان می‌گویند که او از نزدیکان حسین فریدون است.

حسین فریدون برادر رئیس جمهوری ایران در دو سال گذشته بارها از سوی مخالفان دولت به فساد اقتصادی متهم شده است.

خبرگزاری فارس که به سپاه پاسداران نزدیک است از بازداشت ر.د. ز خبر داده است. اتهام او که از مدیران صنایع فولاد ایران معرفی شده، بدهی ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی به نظام بانکی اعلام شده است.

این خبرگزاری جزئیات بیشتری در باره هویت فرد بازداشت شده منتشر نکرده اما  گزارش کرده است که او یکی از مدیران صنایع فولاد خوزستان است.

پیش از این وب‌سایت «مشرق» هم بدون انتشار نام از بازداشت یکی از مدیران فولاد خبر داده و گزارش کرده بود که او از نزدیکان شهدوست مالمیری است.

براساس این گزارش ر.د.ز به همراه مالامیری ۴۰۰ میلیون درهم تسهیلات با کارمزد صفر از بانک ملت دریافت کرده و تا به حال این مبلغ را بازنگردانده‌اند. فساد اقتصادی بانک ملت در سال گذشته به بازداشت مدیرعامل و تعدادی از مدیران این بانک انجامید.

رسانه‌های خبری ایران در حالی نام این متهم را منتشر نکرده‌اند که علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی ۲۶ دی امسال از رسول دانیال‌زاده و شهدوست مالامیری به عنوان دو ابربدهکار بانکی تحت حمایت حسین فریدون برادر رئیس دولت جمهوری اسلامی نام برده بود.

نام رسول دانیال‌زاده پیش از این در پرونده مه‌آفرید خسروی نیز به عنوان یکی از متهمان مطرح شده بود.

براساس گزارش‌های منتشر شده دانیال‌زاده توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است.

بازداشت دانیال‌زاده که در یک سال گذشته بارها نام او به عنوان یکی از نزدیکان به حسین فریدون و حامیان مالی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ۹۴ مطرح شده، می‌تواند در ادامه جدال رئیس دولت و رئیس قوه قضائیه در باره فساد اقتصادی باشد.

حسن روحانی چندی پیش دستگاه قضائی را به عدم رسیدگی به دست‌های پشت‌پرده پرونده بابک زنجانی متهم کرد که با واکنش تند صادق آملی لاریجانی روبرو شد. رئیس دستگاه قضائی ایران ستاد انتخاباتی روحانی را به دریافت کمک از «مفسدان اقتصادی» متهم کرده بود.

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی نیز ۱۹ دی از تشکیل پرونده قضائی برای حسین فریدون خبر داده و گفته بود که این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.


در همین زمینه

پشت‌پرده بابک زنجانی: دست‌های آلوده «نظام»

Share