Share

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از پیروزی در انتخابات فهمیده است که توافق هسته‌ای امتیاز بزرگی برای آمریکاست.

حسین شریعتمداری، از نیروهای تندرو جمهوری اسلامی محسوب می‌شود

حسین شریعتمداری، از نیروهای تندرو جمهوری اسلامی محسوب می‌شود

حسین شریعتمداری سه‌شنبه ۱۹ بهمن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، گفت: «ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود هنوز نمی‌دانست برجام چه امتیاز بزرگ و بادآورده‌ای برای آمریکا فراهم آورده است و به همین علت قول داده بود اگر رئیس جمهور شود برجام را پاره خواهد کرد.»

او افزود: «ترامپ حالا متأسفانه سر عقل آمده و متوجه شده رفقای قبلی او چه کلاه گشادی سر ایران گذاشته‌اند بنابراین نه فقط دیگر حاضر نیست برجام را پاره کند بلکه اعلام می‌کند با همه توان از آن حمایت خواهد کرد.»

دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود بارها اعلام کرده بود که توافق هسته‌ای با ایران یکی از «بدترین» توافق‌هاست.

توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه ۱+۵ شامل آمریکا، چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و آلمان روز ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ / ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ در وین به امضای طرفین رسید. بر اساس این توافق، از یک سو محدودیت‌های شدید بر برنامه هسته‌ای تهران اعمال می‌شود و از سوی دیگر تحریم‌های چندجانبه علیه ایران کاهش یافته یا لغو خواهند شد.

حسین شریعتمداری که پیش از این ترامپ را «دیوانه» خطاب کرده بود، در واکنش به اظهارات ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش گفته بود: «پاره کردن برجام عاقلانه ترین کار این دیوانه است و برکات فراوانی برای کشورمان دارد.»

Share