Share

شهناز اکملی پس از تحمل بیش از سه هفته حبس در اوین موقتاً آزاد شد.

شهناز اکملی پس از گذشت بیش از سه هفته موقتاً از اوین آزاد شد

به گزارش پایگاه خبری «هرانا»، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهناز اکملی شنبه‌شب ۳۰ بهمن‌ماه از بند ۲۰۹ اوین آزاد شد. این آزادی که با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون‌تومانی میسر شده، موقتی و تا زمان برگزاری دادگاه او است.

شهناز اکملی که فرزندش مصطفی کریم‌بیگی را در جریان اعتراض‌ها و خشونت‌های وقایع ششم دی ماه ۸۸ (عاشورای ۸۸) از دست داده است، صبح روز ششم بهمن‌ماه از سوی نیروهای امنیتی در محل کار بازداشت شد. او از جمله افراد فعال در پیگیری مسائل مربوط به اعتراض‌های سال ۸۸ است. او در جریان اعتصاب غذای آرش صادقی هم نقش مؤثری در اطلاع‌رسانی و ارتباط با این خانواده داشت.

سعید شیرزاد ــ یکی دیگر از زندانیانی که دست به اعتصاب غذا زد ــ نیز پس از بازداشت اکملی نامه‌ای به مریم کریم‌بیگی، دختر او نوشت و به همدردی پرداخت.

نرگس محمدی، آتنا دائمی، مریم اکبری منفرد و گلرخ ابراهیمی ایرایی، چهار زن زندانی سیاسی در اوین نیز با انتشار نامه‌ای ۱۸ بهمن‌ماه خواستار آزادی اکملی شدند.

اکملی هر سال پیش از برگزاری مراسم یادبود مصطفی که بر اثر اصابت گلوله به سر در حوالی خیابان نوفل لوشاتو تهران کشته شد، از سوی نهادهای امنیتی احضار می‌شده و تذکر دریافت می‌کرده‌است.


در همین زمینه

بازداشت شهناز اکملی (کریم‌بیگی) و انتقال او به مکانی نامعلوم

Share