Share

مجلس ایران در لایحه بودجه سال ۹۶، ۱۰۰ میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها در نظر گرفت.

علی‌اصغر یوسف نژاد، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اعلام این خبر گفت که بودجه مقابله با ریزگردها از صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد. علاوه بر این، صندوق توسعه ملی ۳۰۰ میلیون دلار معادل ۹۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های آبیاری تحت فشار و  ۳۰۰ میلیون دلار دیگر معادل ۹۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه‌های آن اختصاص داده است.

چهار روز پیش نیز  دولت حسن روحانی برای اجرای یک برنامه کوتاه مدت جهت مقابله با ۳۰ هزار هکتار از کانون‌های فوق بحرانی گرد و غبار در خوزستان ۳۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده بود.

روز گذشته مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت یازدهم در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با دفاع از دستاوردهای دولت روحانی در این حوزه، گفته بود دولت یازدهم ۹ لایحه در خصوص محیط زیست به مجلس ارائه داده است. دولت حسن روحانی از خود با عنوان «دولت زیست محیطی» نیز یاد می‌کند.

در هفته‌های گذشته، با بالاگرفتن بحران ریزگرد و قطع برق و آب در خوزستان، از دولت ایران انتقاد شد که ظرف سه سال گذشته تنها ۱۰ درصد بودجه مصوب برای مقابله با منشأ تولید ریزگرد را تأمین کرده است. علاوه بر این اعلام شده بود که دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ نیز هیچ بودجه‌ای برای حل مسئله گرد و غبار در این استان اختصاص نداده است.


در همین زمینه

Share