Share

محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی از ایجاد «کمربند عریض فضای سبز جنگلی در اطراف اهواز» خبر داد و گفت دولت برای نهال‌کاری در خوزستان از ظرفیت بسیج استفاده می‌کند.

گرد و غبار در خوزستان این استان را با یک چالش بزرگ زیست‌محیطی مواجه کرده است.

گرد و غبار در خوزستان این استان را با یک چالش بزرگ زیست‌محیطی مواجه کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود حجتی سه‌شنبه ۱۰ اسفند از کانون‌های داخلی ریزگردها در خوزستان بازدید کرد و گفت: «وزارت جهاد کشاورزی با توجه به دستور رئیس جمهور برنامه‌ گسترده‌ای برای مبارزه با کانون‌های داخلی ایجاد ریزگردها در دستور کار خود قرار داده است.»

او یکی از این برنامه‌ها را نهال‌کاری گسترده در سطح استان خوزستان، به‌ویژه اهواز، عنوان کرد و گفت این اقدام باید قبل از فرارسیدن فصل گرما انجام شود.

حجتی گفت: «در اجرای طرح نهال‌کاری گسترده در استان خوزستان به ویژه در منطقه‌ای که کانون بحران است از ظرفیت‌های نیروهای بسیج و همچنین سازمان‌های مردم نهاد استفاده جدی خواهد شد.»

وزیر جهادکشاورزی تأمین آب برای این پروژه را جای نگرانی ندانست. به‌گفته او وزارت نیرو از طریق سازمان آب منطقه‌ای در این‌باره همکاری خواهد کرد.

هفته گذشته دولت برای اجرای یک برنامه کوتاه مدت جهت مقابله با ۳۰ هزار هکتار از کانون‌های فوق بحرانی گرد و غبار در خوزستان ۳۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داد.

مجلس ایران نیز شنبه ۷ اسفند در لایحه بودجه سال ۹۶، ۱۰۰ میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها در نظر گرفت.

در هفته‌های گذشته، با بالاگرفتن بحران ریزگرد و قطع برق و آب در خوزستان، از دولت ایران انتقاد شد که ظرف سه سال گذشته تنها ۱۰ درصد بودجه مصوب برای مقابله با منشأ تولید ریزگرد را تأمین کرده است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در همین زمینه

Share