Share

شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بعداز ظهر روز یکشنبه، ۲۲ اسفند جلسه داشته است. ریاست جلسه بر عهده محمدرضا عارف بوده است. خبرگزاری‌های مختلف از محمدرضا عارف نوشته‌اند که نامزد نهایی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی است.

شورای عالی سیاست‌گذاری شامل نمایندگان ۲۴ تشکل اصلاح طلب است. در آن افرادی از فراکسیون امید در مجلس و تعدادی شخصیت اصلاح‌طلب هم حضور دارند. این شورا که در سال ۱۳۹۵ شکل کنونی‌ خود را یافت، عملا در میان اصلاح‌طلبان نیروی اصلی است.

حسن روحانی، محمدرضا عارف

حسن روحانی، محمدرضا عارف

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: «بعد از پیشنهادهای مختلف رای‌گیری کردیم و در نهایت آقای روحانی به اتفاق آرا نامزد جریان اصلاحات شد.»

محمدرضا عارف در این مورد توضیح داد که این تصمیم بنابر جمع‌بندی تجربه‌های اصلاح‌طلبان از سال ۱۳۹۲ به این سو، که او آن را موفق خواند، گرفته شده است:

«با رویکرد جدید در انتخابات ۹۲ شرکت کردیم و کاندیدای ما در روزهای آخر به نفع روحانی کنار کشید و یک نتیجه ارزشمندی را در گام اول گرفتیم. در همان روزهای حادثه ۲۴ خرداد استمرار این رویکرد در دستور کار قرار گرفت. راهبرد ما حمایت از روحانی شد و هدف‌گذاری دوم، اسفند ۹۴ بود که در این مسیر گام دوم را بهتر از گام اول برداشتیم.»

محمدرضا عارف در ادامه گفت:

«چندین ماه ارزیابی و آسیب‌شناسی عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری در دستور کار قرار گرفت و ادامه کار این شورا برای راهبردی جریان اصلاحات به تصویب رسید. در گام سوم چه کنیم؟ با تحلیل دولت روحانی به این نتیجه رسیدیم که از ادامه فعالیت دولت یازدهم حمایت کنیم.»

به گفته عارف توافق بر سر روحانی حاصل «یک کارجدی در دو ماهه گذشته» بود:

«ابتدا  هیات رییسه شورای عالی با روحانی دیدار و بحث‌های خوبی داشتیم و بعد با نماینده یا نمایندگان ایشان دیدار داشتیم و در نهایت کمیته سه نفره از شورا مامور شد با نمایندگان روحانی بحث و در مورد اشتراکات به نقطه اشتراک برسیم.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، فردا (دوشنبه ۲۳ اسفند) اعضای فراکسیون اصلاح طلبان در مجلس، موسوم به “امید”، با حسن روحانی دیدار خواهند داشت.

عارف به دنبال اعلام این خبر گفت که پس از دیدار با روحانی:

«بعدازظهر جلسه شورای استان‌ها را خواهیم داشت و درباره چگونه عمل کردن در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری کار می‌کنیم تا حرکت جدی برای انتخابات را آغاز کنیم. البته تا زمان تبلیغات قانونی کاری نخواهیم کرد اما بسترها را ایجاد خواهیم کرد.»

تصمیم دیگر شورای اصلاح‌طلبان که عارف آن را اعلام کرد، این است که ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان و روحانی در تهران یکی است. در مورد استان‌های دیگر عارف گفته است:

«ممکن است در استان‌ها ما با روحانی یک ستاد داشته باشیم و یک ستاد مستقل هم برای شورای عالی و اکثرا استان‌ها به این شکل است که در یک ستاد هم دولت و هم حامیان دولت باشند. سناریوی دیگر است که دو ستاد جدا اما مشترک با هم همکاری کنند. بنظرم باید این مساله را به عهده خود شوراها بگذاریم.»


 در همین زمینه

 

Share