Share

۲۰۰ کارگر «بهمئی» شاغل در فاز دوم پالایشگاه بید بلند واقع در بهبهان، که توسط فرماندار این شهر اخراج شده بودند، به کار بازمی‌گردند. کارگران گفته‌اند فرماندار آن‌ها را به این دلیل که بومی نیستند اخراج کرده است. فرماندار بهبهان این مساله را رد می‌کند. به کارگران اخراجی وعده بازگشت به کار داده شده است.

کارگران اخراجی مقابل فرمانداری

 آنگونه که رسانه‌های محلی بهبهان نوشته‌اند کارگران پالایشگاه بیدبلند ۲ در اعتراض به قراردادی بودن و عدم امنیت شغلی دست به اعتصاب زده بودند و علی مظفری فرماندار بهبهان برای پایان دادن به اعتصاب به کارخانه رفته و در جمع کارگران ظاهر شده است.

فرماندار به رسانه‌ها گفته است او در جمع کارگران حاضر شده و تنها از کارگران اعتصابی خواسته قانون را رعایت کنند. کارگران اخراجی این گفته فرماندار را تکذیب کرده و گفته‌اند او ۲۰۰ کارگر بهمئی را جدا کرده و حکم اخراج آن‌ها را داده است و سخنانی نیز در رابطه با الویت نیروهای بومی بر سایر کارگران ایراد کرده است.

بهمئی شهرستانی واقع در کهکیلویه و بویراحمد است و نام آن به ایل بهمئی اشاره دارد که ساکن این منطقه هستند.

پای نماینده کهگیلویه در مجلس نیز به قضیه کشیده است. او تائید کرده که ده‌ها تن از کارگران اخراجی پالایشگاه بیدبلند ۲ به فرمانداری مراجعه کرده اند.

سردار عدل هاشمی نماینده کهگیلویه وعده داده است روز شنبه جلسه‌ای در اداره کار بهبهان برگزار و حکم بازگشت به کار کارگران اخراج شده صادر شود.


بیشتر بخوانید: 

Share