Share

آیت‌الله ابراهیم امینی، عضو مجلس خبرگان و امام جمعه سابق قم گفت کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌های خود را معرفی کنند اما چهره یکدیگر را تخریب نکنند و وعده دروغ هم به مردم ندهند.

آیت‌الله ابراهیم امینی، عضو مجلس خبرگان

آیت‌الله ابراهیم امینی، عضو مجلس خبرگان

به‌گزارش سایت انتخاب، ابراهیم امینی گفت: “اگر همه کسانی که کاندیدا می‌شوند را تخریب کنیم از شخصیت‌هایمان چه کسانی باقی می‌مانند، اگر هر کدام را در هر انتخاباتی تخریب کنیم، خوب دیگر چه کسی باقی می‌ماند.”

امینی از کاندیداها خواست تا اگر هم انتقادی از یکدیگر می‌کنند “مؤدبانه” باشد.

او همچنین به برنامه‌هایی که کاندیداها در مناظره‌ها ارائه می‌دهند اشاره کرد و از آن‌ها خواست تا “با مردم صادق باشند” و “وعده دروغ به مردم ندهند”.

امینی گفت: “این دلخوشی را به مردم ندهند که مردم را امیدوار کنند و فردا هم نتوانند این کار را بکنند، بعد مردم بدبین شوند و بگویند این وعده‌ها را قبلاً گفت و نتوانست عمل کند.”

در دور نخست مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، اسحاق جهانگیری و محمدباقر قالیباف بیش از دیگران به یکدیگر تاختند و مواضع یکدیگر را مورد انتقاد قرار دادند.

همچنین از بین شش کاندیدای ریاست‌ جمهوری، ابراهیم رئیسی و قالیباف، دو کاندیدای اصولگرایان در معرفی برنامه‌های اقتصادی خود وعده افزایش یارانه‌های نقدی تا سه‌ برابر را دادند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران دوشنبه ۱۱ اردیبهشت در واکنش به سخنان این کاندیداها گفت: “در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دولت توان افزایش دو یا سه برابری یارانه‌ها را ندارد.”

وعده افزایش یارانه‌ها از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی گروهی از مسئولان کشور، نمایندگان مجلس و اقتصاددانان نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

روز گذشته، چهار‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه نیز به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران در مناظره‌ها توصیه کرد مردم را به آینده امیدوار کنند، بر نقاط قوت و خوبی‌ها تکیه کنند، و مشکلات را بزرگ نکنند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مکارم شیرازی: نامزدهای انتخابات مشکلات را بزرگ نکنند

پاسخ رئیس مجلس به رئیسی و قالیباف: افزایش یارانه‌ها ممکن نیست

نظرسنجی درباره کاندیداهای نظام برای انتخابات ریاست جمهوری

موضع سیاسی و منش و جهان‌بینی این کاندیداهای نظام برای انتخابات ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

Share