Share

رئیس مجلس ایران بار دیگر وعده‌ه برخی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد افزایش یارانه‌ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت کاندیداها در چارچوب مصوبات مجلس اظهارنظر کنند.

به‌گفته علی لاریجانی نامزدها تنها می‌توانند در چارچوب مصوبه مجلس درباره یارانه‌ها سخن بگویند و آن هم تنها در مورد شیوه اجرای آن.

به‌گفته علی لاریجانی نامزدها تنها می‌توانند در چارچوب مصوبه مجلس درباره یارانه‌ها سخن بگویند و آن هم تنها در مورد شیوه اجرای آن.

علی لاریجانی، پنج‌شنبه ۱۴ اردیبهشت گفت: “مطالبی که راجع به یارانه‌ها گفته می‌شود جزو شئون مجلس است، بنابراین باید در چارچوب قانون مصوب مجلس درباره آن اظهار نظر شود.”

به‌گفته لاریجانی نامزدها تنها می‌توانند در چارچوب مصوبه مجلس درباره یارانه‌ها سخن بگویند و آن هم تنها در مورد شیوه اجرای آن.

از بین شش کاندیدای ریاست‌ جمهوری، ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، دو کاندیدای اصولگرایان در معرفی برنامه‌های اقتصادی خود در کارزار انتخاباتی، وعده افزایش یارانه‌های نقدی سه دهک پایین جامعه تا سه‌ برابر را داده‌اند.

لاریجانی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر کاهش یارانه برخی دهک‌ها و افزایش یارانه برخی دهک‌های دیگر مثل خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، افزود: “نامزدها باید توجه داشته باشند هر چیزی که بیشتر از این بیان می‌شود جزو شئون مجلس است و باید به تصویب مجلس برسد.”

رئیس مجلس ایران ۱۱ اردیبهشت‌ماه جاری نیز در واکنش به این وعده نامزدهای انتخابات گفته بود: “در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دولت توان افزایش دو یا سه برابری یارانه‌ها را ندارد.”

بیشتر بخوانید:

پاسخ رئیس مجلس به رئیسی و قالیباف: افزایش یارانه‌ها ممکن نیست

نظرسنجی درباره کاندیداهای نظام برای انتخابات ریاست جمهوری

موضع سیاسی و منش و جهان‌بینی این کاندیداهای نظام برای انتخابات ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

Share