Share

محمد محمودی شاه‌نشین، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها خبر داد که به جز پنج شهر، در سراسر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شده است.

به گفته خبرگزاری میزان، شاه‌نشین خبر داد که  از پنج شهری که در آنها انتخابات به طور الکترونیکی برگزار نمی‌شوند، دو شهر به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم انصراف دادند و سه شهر دیگر نیز به دلیل اینکه تست‌هاى لازم را به موقع انجام نداده بودند، مجوز برگزارى انتخابات الکترونیکی را دریافت نکردند.

به گفته او  انتخابات الکترونیکی در تمام کشور به موقع آغاز شده به جز دو شهر که در آنها انتخابات به صورت الکترونیکی با چند دقیقه تاخیر آغاز شده است.

روز گذشته، پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از احتمال لغو برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی در کل کشور خبر داده بود.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش‌تر اعلام کرده بود که در ۱۵۰ شهر در سراسر کشور انتخابات شورا به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و درصورت بروز خطا و مشکل در رأی‌گیری الکترونیکی امکان شمارش مجدد آرا وجود دارد.

بیشتر بخوانید: در ۱۵۰ شهر ایران انتخابات شورا به صورت الکترونیک برگزار می‌شود

همچنین قاسم میرزایی‌نکو، عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراها پیش از این گفته بود که ۱۱ هزار و ۶۰۰ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در انتخابات شوراها به کار گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۱۱ هزار و ۶۰۰ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در انتخابات شوراها

پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار می‌شود.

دز همین زمینه:

احتمال لغو برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراها

Share