Share

ساعاتی پس از حمله داعش به مجلس ایران، مسئولان امنیتی ایران اعلام کردند مهاجمان با لباس زنانه وارد ساختمان شده بودند. اما با انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته از خیابان محل حادثه، به نظر می‌رسد این ادعاها نادرست بوده.

تروریست‌ها قبل از حمله به مجلس شورای اسلامی و مقبره خمینی هم‌پیمان می‌شوند. (نمایی از ویدیوی داعش قبل از حملات در تهران)

بر اساس فیلم جدیدی که از دوربین‌های مداربسته خارج از ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران منتشر شد، مهاجمان مسلح داعش در حمله به این ساختمان، بر خلاف اظهارات مقام‌های امنیتی ایران، از لباس زنانه استفاده نکرده‌ بودند. آنها از همان خیابان و با رسیدن به ورودی اقدام به تیراندازی کردند.

با این حال، به روایت برخی شاهدان عینی مهاجمان در صف لباس زنانه بر تن داشته‌اند؛ ادعایی که از طریق ویدئوها قابل اثبات نیست.

حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد. در این حمله ۱۷ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی جان خود را از دست دادند و ۵۲  نفر هم زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته‌شدن همه مهاجمان پایان یافت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.

با این حال حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور و از سرداران نیروی انتظامی چهارشنبه گفته‌بود که «چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند.»

در حال حاضر کاربران شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نسبت به این مسئله واکنش نشان داده‌اند. به باور منتقدان اگر خبر پوشش زنانه غلط باشد، جدای از اطلاع‌رسانی نادرست، انتشار چنین خبری نشانه‌ای است از نگاه مردسالارانه و زن‌ستیزانه مسئولان امنیتی.


در همین زمینه

بازداشت ۷ نفر از اعضای داعش در استان فارس

Share