Share

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در صفحه اینستاگرام خود تصویری از دیدار اخیرش همراه با رؤسای قوا و جمعی از کارگزاران جمهوری اسلامی با علی خامنه‌ای را منتشر کرده و نوشته است که بدون اتکا به مردم نمی‌توان انتظار داشت که توفیق و پیروزی به دست آید.

عکسی که حسن روحانی از دیدارش با خامنه‌ای منتشر کرده: پوزخندزنان

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در دیدار و گفت‌وگو با رؤسای قوا و کارگزاران نظام درباره نحوه مدیریت کشور گفته بود اداره صحیح کشور در وهله اول نیازمند مشخص شدن «ملاک‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری» و در مرحله بعد، نیازمند «استفاده از تجربه‌های ۳۸ سال گذشته» است.

حسن روحانی اکنون در پاسخ به رهبر جمهوری اسلامی در صفحه اینستاگرامش نوشته:

«وقتی به تمام فراز و نشیب‌های چهار دهه‌ گذشته نگاه می‌کنیم، هر جا توفیق و پیروزی بوده، در نتیجه حضور مردم حاصل شده است؛ مردمی که در بزنگاه‌های مهم تاریخی، تصمیمات درست را اتخاذ کردند و به کارگزاران نظام، مسیر درست اصلاح امور را نشان دادند.»

حسن روحانی شامگاه ۲۲ خرداد در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی، دستاوردهای دولت یازدهم را یادآوری کرده بود: «کنترل تورم و تک رقمی کردن آن»، «رشد اقتصادی بالای هشت درصد»، «ایجاد اشتغال، رشد مثبت در تراز بازرگانی»، «ثبات قیمت ارز»، «کاهش اتکای بودجه به نفت و افزایش اتکا به مالیات»، «افزایش تولید و صادرات نفت و محصولات پتروشیمی»، و ارائه خدمات به روستائیان از جمله  «اتصال ۲۸ هزار روستا به اینترنت».

علی خامنه ای در واکنش به این سخنان گفته بود رئیس جمهوری به مواردی اشاره کرد که باید بشود، اما مخاطب و مجریِ عمده این موارد، خود او و تیم دولت است.

بخشی از سخنان رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رؤسای قوا و کارگزاران نظام به ضرورت ارتقای توان نظامی ایران در خاورمیانه و دشمنی با آمریکا اختصاص داشت. اما در رسانه‌های داخلی و شبکه‌های اجتماعی اختلاف بین رهبر و رئیس جمهوری اسلامی که در این سخنرانی نمود پیدا کرده بود بازتاب گسترده‌تری یافت.

رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار، با انتقاد از «تفسیرهای غلط از رأی مردم» و «تلاش برای تقسیم کردن مردم» و «دو قطبی کردن» جامعه، این اقدامات را به رفتار نخستین رئیس جمهوری ایران، ابوالحسن بنی‌صدر تشبیه کرده بود.

او همچنین خواهان «فاصله‌گذاری واضح» با دشمن شده و گفته بود اگر این فاصله با دشمن حفظ نشود همچون سال ۸۸ به «وحدت» لطمه خواهد خورد.

 بیشتر بخوانید:

خامنه‌ای آمریکا را به بی‌ثبات کردن خاورمیانه متهم کرد

Share