Share

پیدا شدن جسد یک دختر بچه هفت ساله در شهر پارس آباد استان اردبیل که از ۲۰ روز پیش گم شده بود، باعث شد مردم در این شهر به خیابان بیایند و شعار «اعدام، اعدام» و «سنگسار، سنگسار» سر دهند.

دختر بچه هفت ساله ای به نام آتنا اصلانی در پارس آباد استان اردبیل به قتل رسیده است

آنها خواستار اعدام کسی هستند که جسد در پارکینگ خانه اش پیدا شده و نیروی انتظامی او را بازداشت کرده است.

اهالی پارس آباد با حمله به محل کسب فرد مظنون به قتل که حرفه اش رنگرزی است، شیشه ها را شکستند، مغازه او را تخریب کردند و آن را به آتش کشیدند. همه این رخدادها پیش از برگزاری محاکمه عادلانه برای فرد مظنون اتفاق افتاده است؛ در حالی که حتی اگر اتهام این فرد ثابت شود، جان و مال او باید در پناه قانون باشد و بر اساس قانون، افراد حق ندارند سر خود فرد مجرم را مجازات کنند و حرمت او را بشکنند.

رسانه های داخلی اما درباره این حادثه به طرح برخی جزییات پرداخته اند.

سایت رکنا که اخبار حوادث را پوشش می دهد گزارش کرده است جسد این دختر هفت ساله که آتنا اصلانی نام دارد در یک خمره رنگرزی پیدا شده است. خمره ای که در پارکینگ خانه یک مرد رنگرز بوده است.

بر اساس خبرهای منتشر شده، آتنا اصلانی از ظهر روز یکشنبه ۲۸ خرداد، زمانی که قصد داشته است به دیدن پدر خود برود، ناپدید شده بود. پدر او در یکی از خیابان های پارس آباد به دستفروشی مشغول بوده است.

به دنبال انتشار خبر گم شدن این دختر هفت ساله، ارگان ها و سازمان های مختلف همچون پلیس آگاهی، هلال احمر و … برای یافتن ردی از او وارد ماجرا می شوند.

تلاش ها برای زنده پیدا کردن این دختر بچه ناکام می ماند و در نهایت جسد او را در پارکینگ خانه فردی که به عنوان مظنون بازداشت شده، پیدا می کنند.

با انتشار خبر پیدا شدن جسد این دختر بچه هفت ساله، اهالی پارس آباد در خیابان مقابل محل کار و خانه متهم به قتل جمع می شوند و خواستار اجرای اشد مجازات برای متهم می شوند.

ویدئوهایی که از این تجمع در فضا مجازی منتشر شده اند نشان می دهند اعتراض ها چنان بالا گرفته اند که محل کار متهم به آتش کشیده شده است. با حاکم شدن این شرایط، دادستان پارس آباد مغان برای «کنترل فضا و حفظ کردن آرامش منطقه» میان مردم آمده و آنها را به صبر و آرامش دعوت کرده است.

عبدالله طباطبایی به مردم پارس آباد قول داده «عامل این جنایت هولناک» به زودی مجازات شود. او از مردم خواسته است دست از رفتارهای احساسی بردارند و با موضوع منطقی برخورد کنند.

دادستان پارس آباد:

«جسد این کودک هفت ساله ساعاتی پیش از پارکینگ منزل فرد مظنون کشف و برای سیر مراحل قانونی به پزشکی قانونی انتقال یافت. در پیگیری پرونده آتنا اصلانی اعضای شورای تامین از مدت ها پیش فعال بودند و با پیدا شدن جسد این دختر در یکی از محله های این شهر باید به مراجع قضایی و انتظامی اجازه داد تا قاتل این دختر بچه را به سزای اعمالش برسانند.»

طباطبایی ابراز امیداری کرده است مردم پارس آباد به ویژه اصحاب رسانه، قلم و مطبوعات علی رغم اینکه از این قضیه ناراحت هستند و ابراز همدردی می کنند، با موضوع برخوردی منطقی داشته باشند.

پارس آباد شهری در شمال استان اردبیل است که در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.


در همین زمینه

  • نظرسنجی هایی درباره ضرورت اجرای حکم اعدام:

اگر مرا بکشند قاتل مرا قصاص کنند، یا از اعدام او صرف نظر کنند؟

 

Share