Share

ده‌ها تن از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس صبح روز سه‌شنبه ۲۷ تیر، مقابل سازمان خصوص‌سازی اجتماع کردند. آن‌ها که برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای مختلف به تهران سفر کرده‌اند به نپرداختن دستمزدها و سایر مطالباتشان معترضند. کارگران همچنین با توجه به کوچک شدن حجم فعالیت‌های شرکت در ماه‌های اخیر نگرانند فعالیت شرکت متوقف و خود بیکار شوند.

تجمع 27 تیر کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل سازمان خصوص‌سازی

به گفته اجتماع‌کنندگان، تقریبا همه کارکنان با مشکل عدم پرداخت کامل مزد و مزایا روبرویند.

آن‌ها گفته‌اند مشکل شرکت از اواسط سال ۹۵ و زمانی شروع شده که وزارت بازرگانی سهام خود در این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

کارفرمای جدید بر خلاف توافقات قبلی، دستمزد کارکنان را بموقع نپرداخته و بیمه تکمیلی آنان را لغو کرده است. حق بهره‌وری و حق اضافه‌کاری را نمی‌پردازد و در سیستم پرداخت حقوق ماهانه تعییراتی ایجاد کرده که سبب تاخیر در پرداخت شده است.

علاوه بر این، کارفرما در ماه‌های اخیر از خرید لوازم و تجهیزات تعمیرگاهی برای راه اندازی خودروهای معیوب خودداری کرده و در نتیجه تعداد قابل توجهی از ناوگان شرکت که نیاز به تعمیرات جزئی دارند، بدون استفاده مانده‌اند و حجم فعالیت‌ها کوچک شده است.

کارگران با توجه به این روند نگرانند کارفرما قصد تعطیلی کامل شرکت را داشته باشد.

شرکت خلیج فارس یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی است. این شرکت در تیر سال ۹۵ به شرکت «احیا گستر هرمز» واگذار شد. به گفته کارگران، واگذاری این شرکت به قیمتی بسیار پائین‌تر از قیمت واقعی صورت گرفته است.

این شرکت دارای ۳۰ شعبه‌ در شهرهای مختلف ایران و بیش از ۶۰۰ دستگاه خودروی سنگین و همچنین اموال غیرمنقول است.

شرکت خلیج فارس ۱۲۸۶ نفر نیروی کار دارد که در شهرهای مختلف مشغول به کار هستند.

Share