Share

استاندار خوزستان می‌گوید مصرف برق در این استان چنان افزایش داشته که بی‌سابقه بوده است. او اعلام کرد که شاید نیاز باشد این استان ۲۰ روز تا یک ماه از سال را در فصل گرما تعطیل یا نیمه‌تعطیل باشد.

در خوزستان، به علت گرمای زیاد و مصرف بالای برق در تابستان جاری، ترانس‌های بخشی از اهواز آتش گرفتند ـ عکس از آرشیو

در خوزستان، به علت گرمای زیاد و مصرف بالای برق در تابستان جاری، ترانس‌های بخشی از اهواز آتش گرفتند ـ عکس از آرشیو

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت تفاوت روزانه مصرف برق در این استان با روز مشابه خود در سال گذشته تقریبا ۱۱.۵ تا ۱۴ درصد افزایش داشته که در هیچ سالی سابقه نداشته است.

به‌گفته او روز چهارشنبه ۸ هزار و ۲۲۰ مگابایت برق در استان مصرف شده و این بسیار نگران‌کننده‌ است.

گرمای طاقت‌فرسای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی ایران در کنار مشکل بی‌آبی و کمبود برق شرایط زندگی مردم را به‌ویژه در میان دهک‌های پایین دشوار کرده است.

غلامرضا شریعتی از مردم استان خوزستان خواست مصرف برق را رعایت کنند تا تابستانِ گرم امسال که به‌گفته او کمترین بارندگی در این استان را داشته به پایان برسد.

اهواز در روزهای نخست تیرماه جاری گرم‌ترین شهر جهان بود. این شدت گرما در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

ایران با مشکل تأمین برق روبه‌روست و مصرف برق در کشور مدیریت نمی‌شود. در روزهای نخست تابستان سال جاری رکورد مصرف برق در ایران نسبت به همین بازه زمانی در سال قبل شکسته شد و رشد قابل توجهی یافت. رسانه‌های ایران نوشتند مصرف برق در تاریخ ۱۰ تیرماه امسال به رکورد ۵۱ هزار و ۶۳۶ مگاوات رسید. این میزان مصرف برق در مقایسه با همین روز در تابستان سال گذشته ۵ هزار و ۵۸۲ مگاوات رشد داشته است.

بیشتر بخوانید:

رکورد مصرف برق در ایران شکسته شد

Share