Share

آسلی اردوغان، نویسنده مطرح ترک که پس از کودتای نافرجام ترکیه چند ماه زندانی بود سرانجام اجازه خروج از کشور را یافت.

آسلی اردوغان در رشته فیزیک تحصیل کرده، جوایز متعددی را برده است

آسلی اردوغان در رشته فیزیک تحصیل کرده، جوایز متعددی را برده است

وکیل آسلی اردوغان روز جمعه ۸ سپتامبر / ۱۷ شهریور اعلام کرد که او گذرنامه خود را دریافت کرده و می‌خواهد به‌زودی به آلمان سفر کند تا جایزه صلح اریش ماریا رمرک را دریافت کند. با این حال او هنوز نیاز به روادید دارد.

جایزه صلح اریش ماریا رمرک از سال ۱۹۹۱ هر دو سال یک بار در شهر اوزنابروک آلمان به روزنامه‌نگاران و کسانی که کار علمی عمومی انجام می‌دهند و در راه صلح فعالیت کرده‌‌اند اهدا می‌شود. اریش ماریا رمرک نویسنده‌ای صلح‌دوست و اهل اوزنابروک بود که در سال ۱۹۷۰ در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

انجمن بورس ناشران کتاب آلمان و شهرداری اوزنابورک از صدور اجازه سفر به آسلی اردوغان استقبال کردند.

آسلی اردوغان در ماه اوت سال گذشته در خانه خود بازداشت و در ماه فوریه سال جاری از زندان آزاد شد. او با روزنامه «اوزگور گاندوم»، نشریه طرفدار کردها که پس از کودتا توسط دولت ترکیه تعطیل شد همکاری می‌کرد. بازداشت او به‌همراه ۲۰ روزنامه‌نگار و کارمند این نشریه به اتهام «عضویت در سازمان تروریستی» و «تضعیف وحدت ملی» صورت گرفت و اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت.

آسلی اردوغان در رشته فیزیک تحصیل کرده، جوایز متعددی را برده است و با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هیچ نسبتی ندارد. رمان‌های او به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده است.

Share