Share

یک عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت هر نوع همکاری شهرداری با طرح جمع‌آوری کودکان کار باید متوقف شود.

کودکان کار و خیابان، پدیده‌ای متداول در ایران (عکس: آرشیو)

اجرای طرح جمع‌آوری (بازداشت) کودکان کار در تهران چالش برانگیز شده و سر و صدای زیادی به پا کرده است. با وجود اعتراض افراد، نهادها و سازمان‌های مختلف به عملیاتی شدن این طرح اما متولیان آن دست بردار نیستند و بر اجرای آن پافشاری می‌کنند.

در تازه ترین مخالفت‌ها با اجرای این طرح، الهام فخاری، عضو کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست شورای پنجم پایتخت، در جلسه روز سه شنبه چهارم مهر ماه شورا، از مشارکت شهرداری تهران در «طرح جمع‌آوری کودکان کار» انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، فخاری گفت: «به شهرداری تهران به دلیل همکاری در تامین برخی وسایل نقلیه جهت {اجرای} طرح جمع‌آوری کودکان کار که از سوی دستگاه‌های دولتی در هفته‌های گذشته به اجرا درآمده است، تذکر داده می‌شود.»

او تاکید کرد با توجه به آیین‌نامه و مقررات و تقسیم کار در شورای اجتماعی وزارت کشور، تصدی و همکاری در این موارد از وظایف شهرداری نیست.

به گفته الهام فخاری، با توجه به اهمیت پیامدهای جامعه شناختی طرح جمع‌آوری کودکان کار ضروری است پیش از هر گونه اقدام و همکاری بیشتر، سیاستگذاری در این باره در کمیسیون اجتماعی-فرهنگی شورا انجام شود: «به این ترتیب خودداری شهرداری از هر گونه همکاری با این طرح، لازم و ضروری است.»

Share