Share

در پی جلوگیری از موفقیت علیرضا کریمی، کشتی‌گیر عضو تیم ملی امید ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم در رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان به منظور قرار نگرفتن در برابر ورزشکار اسرائیلی، مسئولان ایرانی وعده‌هایی به او دادند که عملی نشده. او از این موضوع انتقاد کرده است.

علیرضا کریمی در کنار مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان؛ مراسم تجلیلی که کریمی آن را «سوء استفاده سیاسی» نامید.

علیرضا کریمی در کنار مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان؛ مراسم تجلیلی که کریمی آن را «سوء استفاده سیاسی» نامید.

علیرضا کریمی در گفت‌وگو با رادیو تهران از رفتار مسئولان انتقاد کرد و گفت: «گفتند که جلسه خصوصی با وزیر و رئیس‌جمهور داری. من هم به آن‌جا رفتم؛ اما متوجه شدم که برنامه چیز دیگری است. فکر می‌کنم قصدشان سوءاستفاده بود که فقط بگویند از من تجلیل کردند تا حواشی بخوابد.»

علیرضا کریمی در رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان برای روبه‌رو نشدن با کشتی‌گیر اسرائیلی، در میانه کشتی با حریف روس و در حالی که با نتیجه ۳ بر ۲ پیش بود، به توصیه مربیان تیم ملی به عمد شکست خورد و از رسیدن به مدال طلای جهان بازماند. این موضوع بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی یافت و واکنش‌های متفاوتی در پی داشت و حتی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز کشیده شد.

در پی این رویداد، مسئولان حکومتی به‌منظور آرام کردن اوضاع تصمیم گرفتند که از کریمی قدردانی کنند.

کریمی با بیان این‌که اصلاً از این تجلیل راضی نبوده و در جریان این برنامه قرار نداشته است، گفت: «من ناراحتم از این‌که خیلی‌ها می‌خواهند از من سوءاستفاده سیاسی و استفاده ابزاری کنند.»

به‌گفته این قهرمان کشتی، مسئولان قرار بود که ۶۰ سکه به‌عنوان پاداش به او بدهند اما او فقط ۱۰ سکه دریافت کرده است.

علیرضا کریمی گفت: «از نظر درآمدی شرایط کشتی‌گیران اصلاً خوب نیست. کشتی‌گیران مشکلات زیادی دارند چون اکثر آن‌ها از قشر ضعیف جامعه هستند.»

کریمی در مسابقات جهانی، خود مایل بود به برتری در برابر کشتی‌گیر روس ادامه دهد تا بتواند به مدال طلا دست یابد اما در میان ناباوری و به دستور مربیان کاری کرد که مسابقه را واگذار کند.

این دومین باری بود که علیرضا کریمی با قرعه اسرائیل در مسابقات جهانی مواجه می‌شد، او یک‌بار نیز در مسابقات جهانی جوانان در سال ۲۰۱۳ به همین دلیل نتوانست به مدال طلا برسد.

بیشتر بخوانید:

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع علیرضا کریمی کشتی‌گیر ملی‌پوش

Share