Share

مهدی جهانگیری، برادر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری که اتهام فساد مالی بازداشت شده است، از کرمان به تهران منتقل شد.

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این خبر را روز دوشنبه ۱۳ آذر به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرد و نوشت این منبع گفته که جهانگیری صبح دوشنبه در پرواز کرمان – تهران دیده شده است.

این منبع احتمال داد که رسیدگی به پرونده مهدی جهانگیری از صلاحیت دادگاه کرمان خارج شده و پرونده او برای ادامه رسیدگی‌های قضائی به تهران فرستاده شده است.

خبر بازداشت مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران ۱۴ مهرماه سال جاری منتشر شد. او برادر اسحاق جهانگیری معاون رئیس‌جمهور است. اسحاق جهانگیری در واکنش به دستگیری برادرش گفته است: «اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم البته او هیچ‌گونه مسئولیت و فعالیت دولتی ندارد. امیدوارم سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه با فساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجرا شود.»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری ۱۶ مهر خود بدون نام‌بردن از مهدی جهانگیری گفته بود «این فرد با ۱۴ بانک مرتبط بوده و تسهیلات گرفته و بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی دارد که حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال آن بدهی معوقه هست.»

سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز با اشاره به بازداشت مهدی جهانگیری، او را «یکی از ریشه‌های فساد» خوانده و گفته بود سپاه پاسداران سراغ تک تک این افراد خواهد رفت.

پرونده مهدی جهانگیری در کرمان تشکیل شده بود و در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار داشت.

Share