Share

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان در نماز جمعه تهران گفت ایران به موشک‌سازی خود ادامه می‌دهد تا اگر اسرائیل دست به اقدامی زد تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کند.

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران

در حالی‌که برنامه موشکی ایران تنش‌برانگیز شده است، احمد خاتمی در نماز جمعه گفت: «ما موشک داریم و موشک هم می‌سازیم و تا جایی که بتوانیم برد آن را افزایش می‌دهیم. تا هزاران کیلومتر هم افزایشش می‌دهیم تا خواب را از چشمان کاخ سفیدنشینان بگیریم.»

او با بیان این‌که در دنیای امروز «نمی‌توان مسلح نبود»، افزود: «جدای از ساخت بمب اتمی که از آن صرف نظر کرده‌ایم، به خواست خدا در عرصه فن‌آوری موشکی به حرکت خود ادامه می‌دهیم تا اگر روزی دیوانه‌ای به اسم رژیم صهیونیستی هوس کاری کند، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.»

کشورهای غربی بیش از هر چیز نگران برنامه موشک‌های بالستیکی ایران‌اند که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارند. آن‌ها پیشبرد این برنامه را برخلاف قطعنامه سازمان ملل درباره تحریم‌‌های صنایع نظامی و صدور اسلحه به ایران می‌دانند که جدا از توافق هسته‌ای با ایران است. آن‌ها همچنین پیشبرد برنامه موشکی ایران را عاملی در بی‌ثباتی خاورمیانه می‌دانند. با این حال ایران بر برنامه موشکی خود اصرار دارد و اعلام کرده که در این‌باره مذاکره نخواهد کرد.

روز گذشته (پنج‌شنبه) امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سفر خود به قطر درباره ایران گفت این کشور به توافق هسته‌ای پایبند بوده اما باید درباره برنامه موشک‌های بالستیکی آن و نقش ایران در تنش‌های منطقه مذاکره کرد.

بیشتر بخوانید:

هشدار آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به سازمان ملل درباره برنامه موشکی ایران

Share