Share

جنگنده‌های اسرائیلی بار دیگر اهدافی را در غزه مورد حمله قرار دادند. ارتش اسرائیل گفته است این اقدام پاسخی به حملات موشکی غزه به خاک اسرائیل در بعد از ظهر چهارشنبه است.

در روزهای گذشته ارتش اسرائیل حملاتی را به نوار غزه انجام داد که در جریان آن خانه‌های مسکونی نیز ویران شدند.

در روزهای گذشته ارتش اسرائیل حملاتی را به نوار غزه انجام داد که در جریان آن خانه‌های مسکونی نیز ویران شدند.

نیروی هوایی اسرائیل سه تأسیسات نظامی سازمان حماس را هدف قرار داد. این تأسیسات محل تمرینات نظامی بودند که به‌عنوان انبار مهمات از آن‌ها استفاده می‌شد.

به گفته یک نماینده از نیروهای امنیتی فلسطین، نیروی هوایی اسرائیل بیش از ۱۰ حمله انجام داد. یک پایگاه دریایی حماس و یک پایگاه نظامی در نزدیکی اردوگاه پناهندگان شتی در شمال نوار غزه از جمله این اهداف بودند.

این تأسیسات آسیب بسیاری دیدند اما ساختمان‌های اطراف آن‌ها کمتر صدمه دیدند. مسئول امنیتی فلسطینی از زخمی شدن سطحی چندین نفر خبر داده اما وزارت بهداشت نوار غزه هنوز این اظهارات را تأیید نکرده است.

بعد از ظهر چهارشنبه دو موشک از سوی غزه به خاک اسرائیل شلیک شد که توسط سپر موشکی اسرائیل شکار شدند. اسرائیل حماس را مسئول این اقدامات می‌داند. ارتش اسرائیل اعلام کرده است که امروز پنج‌شنبه ۱۴ دسامبر / ۲۳ آذر مهم‌ترین گذرگاه مرزی بین نوار غزه و اسرائیل برای انتقال اجناس و کالاها بسته خواهد بود.

اسرائیل روز چهارشنبه نیز به تأسیسات نظامی گروه حماس در جنوب منطقه غزه حمله کرده بود که آن حمله نیز در پاسخ به حملات موشکی از غزه به خاک اسرائیل بود.

این حملاتِ متقابل پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیت‌المقدس (اورشلیم) را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به‌رسمیت شناخت. در خاورمیانه این اقدام ترامپ با اعتراضات گسترده‌ای همراه بود و روز چهارشنبه نیز کشورهای اسلامی در استانبول آن را محکوم کردند و بیت‌المقدس (اورشلیم) را پایتخت فلسطین دانستند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش، نشست کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی را بی‌تأثیر خواند و گفت مطمئن است که به پیروی از آمریکا بسیاری از کشورها نیز بیت‌المقدس (اورشلیم) را پایتخت اسرائیل خواهند شناخت.

نتانیاهو از فلسطینی‌ها خواست تا با «درک واقعیت به جای ترویج تندروی در پی دستیابی به صلح باشند.»

بیشتر بخوانید:

اسرائیل به غزه حمله هوایی کرد

Share