Share

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران در واکنش به انتقادهای محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران و تعیین ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته از سوی او گفت که دستگاه قضایی در همین مدت به او پاسخ خواهد داد.

محمد‌جعفر منتظری دادستان کل جمهوری اسلامی ایران

منتظری دوشنبه ۲۷ آذرماه در حاشیه همایش «مبارزه با قاچاق کالا و ارز» در پاسخ به سوالی درباره ضرب‌الاجل احمدی‌نژاد برای ریاست قوه قضائیه گفت: «در یکی دو روز آینده پاسخ آن را خواهیم داد.» او جزئیات بیشتری درباره این پاسخ احتمالی مطرح نکرد.

محمود احمدی‌نژاد یکشنبه در پیامی ویدئویی به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ۴۸ ساعت فرصت داد تا اسناد اتهام‌های وارد به او و نزدیکانش، از جمله در خصوص رابطه آنها با بابک زنجانی، متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی را منتشر کند. رئیس‌جمهوری پیشین ایران تهدید کرد در غیر این صورت او نظرش را در رابطه با رئیس قوه قضائیه و عملکرد ۸ ساله‌ او منتشر خواهد کرد.

اشاره احمدی‌نژاد به سخنان آملی لاریجانی در دیدار با گروهی از دانشجویان اصول‌گرا بود که در آنها احمدی‌نژاد و یارانش را به «فتنه، انحراف و حمایت از بابک زنجانی» متهم کرده بود.

در هفته‌های گذشته درگیری میان احمدی‌نژاد و نزدیکانش با قوه قضائیه بالا گرفته است؛ به‌ویژه پس از بست‌نشینی حمید بقایی، معاون اجرایی سابق احمدی‌نژاد، علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای او و حبیب‌الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدی‌نژاد در حرم عبدالعظیم که با دخالت نیروهای لباس شخصی پایان یافت.

احمدی‌نژاد در جریان این بست‌نشینی با حضور در حرم عبدالعظیم گفته بود که «ما با برادران لاریجانی مخالفیم.»


در همین زمینه

مهلت ۴۸ ساعته احمدی‌نژاد به قوه قضائیه

فساد ساختاری در قوه قضاییه و قبح‌زدایی از آن

Share