Share

بیژن زنگنه، وزیر نفت در توضیح سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران درباره گرانی بنزین و گازوئیل گفت در هر شرایطی قیمت مجموع بنزین و گازوئیل بیشتر از دو هزار تومان نخواهد شد.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران

حسن روحانی گفته بود که مجموع قیمت بنزین و گازوئیل از نصف قیمت جهانی آن‌ها بعد از افزایش بیشتر نخواهد شد.

وزیر نفت در این‌باره توضیح داد که «قیمت جهانی این دو فرآورده اکنون بالای چهار هزار تومان است و منظور این بود که قیمت مجموع بنزین و گازوئیل در هر شرایطی و با هر افزایشی بیشتر از دو هزار تومان نخواهد شد.»

روز گذشته، سه‌شنبه ۲۸ آذر پایگاه اطلاع‌رسانی دولت رسماً اعلام کرد که چنانچه مجلس لایجه بودجه ۹۷ را تصویب کند، قیمت بنزین به لیتری ۱۵۰۰ تومان و گازوئیل به لیتری ۴۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

بیژن زنگنه درباره این خبر گفت: «این قیمت‌ها را من هم شنیده‌ام اما تا زمانی که دولت اعلام نکرده همه چیز را باید شایعه دانست.»

او همچنین افزود وزارت نفت پیشنهادی برای تعیین قیمت‌ها نمی‌دهد و دولت هر زمانی که تصمیم به اضافه کردن قیمت گرفت اعلام می‌شود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز روز گذشته نسبت به فضایی که درباره افزایش قیمت بنزین و یا حذف یارانه‌ها ایجاد شده انتقاد کرد و گفت این خبرها در مردم «اضطراب» ایجاد می‌کنند.

دولت حسن روحانی در مضیقه مالی‌ست و در نظر دارد با افزایش قیمت بنزین ۳۷ هزار میلیارد تومان بخشی از کسری بودجه‌اش را جبران کند. پیش از این محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت روحانی گفته بود که قیمت بنزین از هزار تومان در هر لیتر به ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

بنزین و گازوئیل گران می‌شود

Share