Share

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات ترامپ درباره تظاهرات سراسری در ایران گفته «مردم ایران هیچ ارزش و اعتباری برای ادعاهای فرصت‌طلبانه مقامات آمریکایی و شخص آقای ترامپ، قائل نیستند».

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه

به گفته این مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران، «حمایت فرصت‌طلبانه و فریبکارانه مقامات ایالات متحده از تجمعات روزهای اخیر در شهرهای ایران چیزی جز نیرنگ و ریاکاری» نیست.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری نسبت به اعتراض‌ها در ایران نشان داد و نوشت: «گزارش‌های بسیار از اعتراض‌های صلح‌آمیز شهروندان ایرانی که از فساد رژیم و به باد دادن ثروت ملت برای تأمین مالی تروریسم در خارج خسته شده‌اند. حکومت ایران باید به حقوق مردمش از جمله حق بیان خودشان احترام بگذارد. جهان در حال تماشا است».

هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نیز در بیانیه‌ای حمایت واشنگتن از اعتراض‌ها در ایران را اعلام کرده بود. پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان در کنگره آمریکا نیز در پیامی توئیتری نوشت که «حمایت ما از معترضان غیرخشونت‌طلب در ایران مهم است».

اعتراض‌های دو روز گذشته در شهرهای مختلف ایران به وضعیت اقتصادی که با شعارهایی بر ضد مقام‌های ارشد حکومت همراه شده بود شنبه ۹ دیماه نیز ادامه یافته است.


در همین زمینه

Share