Share

بر اساس گزارش‌هایی که از ایران منتشر می‌شود، بازداشت دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف همچنان ادامه دارد.

در یکی از تازه‌ترین این بازداشت‌ها، ماموران امنیتی صبح روز پنجشنبه ۱۴ دی ماه، سهیل آقازاده، دانشجوی رشته سینمای دانشگاه تهران را در خانه‌اش بازداشت کردند.

سهیل آقازاده، دانشجوی سینما

گزارش شده که سینا عمران، مترجم و دانش‌آموخته مطالعات آلمان دانشگاه تهران هم شب گذشته در منزلش بازداشت شده است.

محمد آقازاده، روزنامه‌نگار و پدر سهیل آقازاده، ضمن ابراز نگرانی از بازداشت فرزندش، در حساب کاربری توئیتر خود نوشته است: «پسرم را بردند. تا آمدن‌اش نه آب می‌خورم نه غذا تا خود مرگ.»

او همچنین در صفحه فیس‌بوک خود جزییات بیشتری درباره نحوه بازداشت فرزندش نوشته و منتشر کرده است: «صبح آمدند سهیل پسرم را بردند. اگر توی تابوت می‌گذاشتند و مرا زنده زنده دفن می‌کردند اصلا پریشان نمی‌شدم. خیلی آرام و قانع کننده حرف زدند. سعی داشتند به من اعتماد بدهند زود برمی‌گردد، اما منی که از هیچ نمی‌ترسم بغض کردم، گریه کردم و گفتم مرا ببرید.»

به دنبال آغاز اعتراضات سراسری در ایران، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف زیر ضرب نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند و شماری از آنان بازداشت شده‌اند.

در واکنش به این بازداشت‎‌ها اما شوراهای صنفی دانشجویان ۳۰ دانشگاه ایران در نامه سرگشاده‌ای به منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری، از او خواسته‌اند تا برای آزاد کردن هر چه سریع‌تر دانشجویان بازداشت‌شده در اعتراضات اخیر اقدام کند:

Share