Share

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی  هم به اعتراض دختران خیابان انقلاب واکنش نشان داده و گفته هیچ اجباری برای حجاب زنان در جامعه دیده نمی‌شود و بسیاری از آنان با هر وضعی که دوست دارند در جامعه حضور پیدا می‌کنند: پس اجباری در کار نیست.

این زن محجبه در مشهد از دختران خیابان انقلاب حمایت کرده است

یک ماه قبل زنی به نام ویدا موحدی، در خیابان انقلاب تقاطع ابوریحان بالای یک پست برق رفت و روسری سفید خود را که بر سر چوب زده بود تکان داد. روز دوشنبه ۹ بهمن ماه، چند زن دیگر در تهران و اصفهان دست به حرکت مشابهی زدند که عکس‌های آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در عین حال امروز عکس‌هایی از یک زن چادری منتشر شده که در حرکتی مشابه دختران خیابان انقلاب، خواهان اختیاری شدن حجاب شده است. برخی دیگر از زنان محجبه هم پیش‌تر با انتشار توییت‌هایی حمایت خود را از اعتراض زنان به حجاب اجباری اعلام کرده بودند.

علی مطهری گفته: «این‌که چهار نفر روسری خود را هوا می‌کنند، اتفاق مهمی نیست. اگر قرار بر مساله مهمی باشد باید پرسید که چرا دولت در رعایت حجاب نظارت کافی ندارد؟»

او همچنین گفته: «مشکل امروز کشور حجاب نیست و زنان کم و بیش حجاب را رعایت می‌کنند و ما هم قائل به سختگیری نیستیم.»

این گفته‌های علی مطهری در حالی مطرح شده که امروز دادستان کل کشور و دادستان تهران هم به موضوع اعتراض زنان به حجاب اجباری واکنش نشان داده اند و گفته‌اند در صورت فراگیرتر شدن این موضوع با آن برخورد خواهند کرد.

منتظری: اقدام دختر خیابان انقلاب با القائات خارج از کشور انجام می‌شود

Share