Share

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران ایران در واکنش به دومین بیانیه رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی گفت که «مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی در هر رشته ورزشی منتفی بوده و خط قرمز نظام است». او حتی وجود مشکلی را که منجر به استعفای رسول خادم شد، انکار کرد.

رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی ایران

داوود آذرنوش شنبه‌شب، ۱۲ اسفند در حسینیه اعظم زنجان پس از منتفی‌دانستن دورنمای مسابقه با اسرائیل گفت که «ما رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم، چه برسد به اینکه ورزشکاران ما بخواهند با آن‌ها رقابت کنند.»

رسول خادم در دومین بیانیه خود مقام‌های جمهوری اسلامی را به «بی‌اعتقادی» به آنچه می‌گویند متهم کرده بود و نوشته بود:

تمام سخن من به عزیزانی که نام «رژیم صهیونیستی» آنها را به یاد خط قرمز نظام سیاسی می‌اندازد این است که، اگر به آنچه می‌گویید به عنوان یک اصل… اعتقاد دارید، سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی‌پوش حرکت کنید. نه این که قهرمانان ملی را سپر بلای خود قرار دهید.

هرچند این قهرمان سابق کشتی دلیل استعفای خود را عدم تعیین تکلیف مسابقه با حریفان اسرائیلی اعلام کرده، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران شنبه‌شب مدعی شد که «بعید می‌دانیم که استعفای رسول خادم در رابطه با مسئله اسرائیل و رقابت با ورزشکاران این رژیم غاصب باشد، به همین خاطر امیدواریم با مدیریت خوب رئیس فدراسیون کشتی و مسئولان ورزش کشور این مسیر ادامه پیدا کند».

در پی بی‌جواب ماندن درخواست خادم از مسئولان حکومتی ایران برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی، پنجشنبه ۹ اسفند او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند. مسئولان فدراسیون کشتی می‌گویند که در صورت عدم تعیین تکلیف در این باره، کشتی ایران و حتی دیگر رشته‌های ورزشی در خطر تعلیق قرار دارند.


در همین زمینه

رسول خادم به سرداران سپاه و بسیج: اگر قرار بر باخت است، با هم ببازیم

Share