Share

رهبر جمهوری اسلامی از خانواده یکی دیگر از کشته‌شدگان در ماجرای سرکوب دراویش دیدن کرد. محمد علی بایرامی، یکی از مأموران انتظامی جمهوری اسلامی بود که در گلستان هفتم در درگیری با دراویش گنابادی جان خود را از دست داد.

شامگاه چهارشنبه ۱۶ اسفند، تهران: دیدار علی خامنه‌ای با خانواده محمد علی بایرامی

در شب ۳۰ بهمن و بامداد ۱ اسفند سال جاری نیروهای امنیتی با دراویش گنابادی درگیر شدند. پلیس ادعا کرد که راننده‌ای منتسب به معترضان با اتوبوسی که در آنجا بوده ۳ مأمور نیروی انتظامی را زیر گرفته و همچنین با یک خودرو سمند هم یک بسیجی به قتل رسیده. محمد حسین حدادیان آن بسیجی مقتول بود و محمد علی بایرامی هم یکی از سه مأمور انتظامی.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای، پنجشنبه ۱۷ اسفند تصاویری از دیدار رهبر جمهوری اسلامی با خانواده بایرامی را منتشر کرده است. روز گذشته، رسانه‌های داخلی خبر دیدار خامنه‌ای با خانواده بسیجی کشته شده در ماجرای سرکوب درویش را منتشر کرده بودند.

یک شب پیش از دیدار خامنه‌ای با خانواده بسیجی مقتول، محمد راجی از دراویش گنابادی که درگیری با مأموران امنیتی بازداشت و در حین بازجویی در اثر شکنجه کشته شده بود، در پناه تاریکی شب و در حضور مأموران امنیتی در گورستانی در الیگودرز دفن شد.

آرش کیخسروی، وکیل خانواده محمد راجی، یکی از دراویش گنابادی در گفت‌وگو با کمپین حقوق بشر در ایران گفته است دفن شبانه محمد راجی و نقض حقوق شهروندی خانواده او، از طریق قانونی قابل پیگرد است و او پس از صحبت با خانواده راجی در این زمینه اقدام خواهد کرد. او همچنین گفته که جنازه محمد راجی کالبدشکافی شده و او پس از اعلام نتیجه کالبدشکافی می‌تواند درباره علت مرگ حرف بزند.

بیشتر بخوانید:

دیدار خامنه‌ای از خانواده یکی از کشته‌شدگان در ماجرای سرکوب دراویش

 

Share