Share

بهرامی قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به تازه‌ترین تحریم‌های ایالات متحده علیه یک شرکت مستقر در تهران و ۱۰ ایرانی گفته واشنگتن قصد دارد رشد علمی ایران را متوقف کند. او می‌گوید هیأت حاکمه آمریکا با ملت ایران دشمنی دارد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران شنبه چهارم فرودین گفت: «آمریکا قطعاً از این ترفندها برای متوقف کردن یا جلوگیری از رشد علمی مردم ایران طَرفی نخواهد بست».

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ۲۳ مارس/۳ فروردین با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در اقدامی هماهنگ با وزارت دادگستری این کشور شرکت مبنا در ایران و ۱۰ فرد مرتبط با آن را به دلیل سازماندهی و مشارکت در حملات سایبری علیه ۱۴۴ دانشگاه آمریکا و ۱۷۶ دانشگاه در ۲۱ کشور جهان در فهرست تحریم‌های اقتصادی قرار داده است.

ایالات متحده شرکت مبنا را متهم کرده که اطلاعات اشخاص، اطلاعات علمی و برخی کتاب‌های دانشگاه‌های آمریکا و چند کشور دیگر را هک می‌کرده و در اختیار سپاه پاسداران قرار می‌داده است.اکنون سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن رد ادعا‌های آمریکا وضع تحریم‌های تازه‌ را «نشانه بارز دیگری از خصومت و دشمنی ذاتی هیئت حاکمه آمریکا با ملت ایران» توصیف کرده است.

این اظهارات بهرامی قاسمی در حالی بیان می‌شود که گمان می‌رود با انتصاب جان بولتن به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، دولت دونالد ترامپ اقدامات سختگیرانه‌تری را علیه تهران به اجرا بگذارد.

رئیس جمهور آمریکا، مایک پمپئو رئیس سابق سازمان سیا و یکی دیگر از مخالفان جمهوری اسلامی را به عنوان وزیر خارجه این کشور منصوب کرده است. سنای آمریکا ۱۲ آوریل صلاحیت او را به بحث می‌گذارد.

Share

دسته بندی‌ها: اخبار

کلید‌واژه ها: , , , , , ,

 1. – امیر حسین زمانی نیا:معاون وزیر نفت از فروش ۴۰ میلیارد یورو نفت در سال گذشته خبر داد!.
  ایران مشکلی بابت دریافت پول فروش نفت به اروپا، هند و آسیا ندارد. به گفته او ایران هیچ مطالبه‌ای بابت فروش نفت ندارد و همه طلب‌های خود را دریافت کرده است!.
  محمدرضا بادامچی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید تنها «یک سوم» از بودجه کل کشور در مجلس بررسی می‌شود و نمایندگان مردم٬ «امکان رای درباره ۷۰ درصد بودجه را ندارند»!.
  – سوال مردم :پس اینهمه پول را به کی داده اید!؟
  همه رفته سوریه و یمن و هزینه اهدای بیمارستان در کشور اذربایجان و بازسازی کربلاو عراق و یا صرف کارخانه موشک سازی لبنان و اسلحه سازی سودان و یا جیب گشاد انواع و اقسام نهادها و نیروهای امنیتی واقا زاده ها یا صرف بسیج سوریه و عراق شده و یا صرف خانه سازی در ونزویلا شده…؟!

  farid / 24 March 2018

توجه: کامنت‌های توهین‌آمیز منتشر نمی‌شوند. کامنت‌های حاوی لینک به عنوان "اسپم" شناخته می‌شوند.