Share

رسانه‌های عربی و اسرائیلی می‌گویند که صدای انفجار مهیبی در یک انبار تسلیحاتی در جنوب استان حلب شنیده شده است. “جورازلیم پست” گمانه‌زنی‌ کرده که این انفجار در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به پایگاهی در منطقه “جبل عزان” است که بیشتر توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران و نیروهای حزب‌الله لبنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصویری که از این انفجار منتشر شده است

اینکه حمله‌ای در شامگاه ۱۴ آوریل/ ۲۵ فروردین صورت گرفته یا نه هنوز به صورت رسمی توسط دولت سوریه تایید نشده است و اخبار منتشر شده در مورد انفجار مهیب هم ضد و نقیض‌اند.

انفجار اما صورت گرفته است و در منطقه‌ای است که در کنترل دولت سوریه است. علت انفجار هنوز مشخص نیست.

“اسکای نیوز” گفته است که انفجار به دلیل حمله بوده و یک جنگده ناشناس این حمله را انجام داده است.

“رویترز” از قول “دیدبان حقوق بشر سوریه”، که یک گروه مستقر در لندن است نوشته که محل انفجار یک انبار تسلیحاتی متعلق به نیروهای ایرانی و لبنانی متحد با دولت بشار اسد است. در گزارشی دیگر، رامی عبدالرحمان، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، به خبرگزاری DPA در آلمان گفته است که هنوز مشخص نیست که انفجار در جنوب حلب، به دلیل حمله بوده یا حادثه دیگری رخ داده است.

اما “المیدان” که رسانه حزب‌الله لبنان است گزارش را به کل رد کرده و گفته است که حمله‌ای صورت نگرفته است. به گزارش “المیدان” علت صدای مهیب و آتش سوزی در محل، انفجارهای کنترل شده در نزدیکی این پایگاه نظامی و انبار تسلیحاتی است.

گزارش این انفجار در حالی منتشر شده که کمتر از ۲۴ ساعت از حمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه  به تعدادی از پایگاه‌های نظامی و مراکز پژوهشی متعلق به رژیم بشار اسد می‌گذرد.


در همین زمینه:

آمریکا، بریتانیا و فرانسه به تأسیسات نظامی و پژوهشی بشار اسد حمله هوایی کردند

نشست اضطراری شورای امنیت: پیش‌نویس روسیه در محکومیت حمله به سوریه رأی نیاورد

Share