Share

یک وکیل سرشناس حقوق دگرباشان و فعال محیط زیست در اعتراض به تخریب محیط زیست با سوزاندن سوخت‌های فسیلی، در نیویورک خودسوزی کرد و جان داد.

تصویری از دیوید باکل ـ منبع: یوتیوب – Added Value

به گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز»، دیوید باکل ۶۰ ساله شنبه ۱۴ ژانویه / ۲۵ فروردین در پارک پراسپکت در بروکلین نیویورک خود را با ریختن ماده‌ای مشتعل‌شونده به آتش کشید. رهگذران بعدتر جنازه سوخته او را یافتند.

او پیش از خودسوزی یادداشتی برجا گذاشته بود:

«اکنون بیشتر انسان‌های سیاره ما هوایی را تنفس می‌کنند که سوخت‌های فسیلی آن را ناسالم کرده و بسیاری در نتیجه استنشاق این هوای ناسالم به مرگی زودرس دچار می‌شوند ــ مرگ زودرس من به دست سوخت‌های فسیلی بازتابی است از آنچه ما داریم بر سر خودمان می‌آوریم»

او در این یادداشت گفته بود که امیدوار است این مرگ «شرافتمندانه» باشد و «چه بسا به بقیه خدمتی برساند». باکل نوشته بود «من در یک خودکشی اعتراضی خودم را با آتش کشتم».

دیوید باکل،‌ یکی از سرشناس‌ترین وکلای حامی حقوق دگرباشان جنسی در ایالات متحده در آستانه «راهپیمایی برای علم» خودکشی کرد؛ تظاهراتی که علیه سیاست‌های ضد محیط زیست در دولت آمریکا پا گرفت. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با وعده مقررات‌زدایی از استخراج سوخت‌های فسیلی همچون نفت و زغال سنگ به قدرت رسید.


در همین زمینه

محیط زیست در سال ۲۰۱۷، آنچه گذشت

Share