Share

گروهی از نمایندگان پیشین مجلس شورای اسلامی روز گذشته به دیدار فاطمه کروبی رفتند. همسر مهدی کروبی در این دیدار از خلف وعده حسن روحانی برای رفع حصر از محصوران گلایه کرد.

مهدی کروبی و در کنار تخت او فرزندش محمدحسین کروبی

در گزارشی که پنجشنبه ۳۰ فروردین سحام‌نیوز از دیدار گروهی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی با قاطمه کروبی منتشر شده، آمده است که همسر مهدی کروبی اعلام کرده ادامه حصر به معنای اصرار بر تداوم بی‌قانونی در جمهوری اسلامی ایران است.

چهار روز قبل محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی در گفت‌و‌گو با روزنامه «آرمان» گفته بود که حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اسلامی با وجود وعده‌هایش در دوران رقابت‌های انتخاباتی برای رفع حصر، هنوز به کمیته رفع حصر مجلس شورای اسلامی ایران وقت ملاقات نداده است. فاطمه کروبی هم با تأکید بر این نکته گفته است:

«نزدیک به شش سال است که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور در جایگاه رئیس شورای عالی امنیت ملی قرار دارند و جای تأسف است که ایشان برخلاف سوگند‌شان هم در دور اول و هم در دور دوم اقدامی مؤثر در صیانت از حقوق محصورین برنداشتند. حتی باید بگویم دولت برآمده از مردم معترض حتی به شفاف‌سازی این موضوع تاکنون اقدام نکرده است و خواست مشروع و قانونی مردم و دو خانواده محصور مبنی بر رویت مصوبه شورای عالی امنیت ملی- اگرچه در صورت وجود چنین مصوبه‌ای آن هم غیرقانونی است- را برآورده نکرده است.»

همسر مهدی کروبی در این دیدار درباره بی‌اعتنایی حسن روحانی به پرونده حصر گفته است:

«چندی پیش از نمایندگان محترم مجلس که عضو کمیته رفع حصر هستند و به جد پیگیر این موضوع می‌باشند شنیدم که برخلاف روسای قوای مقننه و قضائیه بیش از شش ماه است دفتر رئیس‌جمهور حتی به درخواست ملاقات کمیته رفع حصر پاسخ ندادند.»

محمد حسین کروبی از مختصر گشایش‌هایی در حصر مهدی کروبی خبر داده و به روزنامه آرمان گفته بود مدتی‌ست که فرزندان و اعضای خانواده‌شان می‌توانند به دیدار پدرشان بروند و حتی شب را در آنجا به صبح برسانند.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از اواخر سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند. به گفته محمد حسین کروبی مأموران امنیتی در منزل پدرش حضور ندارند، اما کلید خانه در دست آن‌هاست.

بیشتر بخوانید:

فرزند کروبی: روحانی به کمیته رفع حصر وقت ملاقات نداده است

 

Share