Share

بازار کویتی‌ها در تهران دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در اعتراض به وضع آشفته اقتصادی و سقوط ارزش ریال تعطیل شد. برخی خبرها حاکی از آن است که مغازه‌داران پاساژ علاءالدین هم به اعتصاب‌کنندگان پیوسته‌اند.

بازار کویتی‌ها در تهران (عکس: شبکه‌های اجتماعی. معلوم نیست این عکس در چه تاریخی گرفته شده. ادعا می‌شود که مربوط به اعتصاب دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ است.)

در رسانه‌های اجتماعی تصاویری از مغازه‌های بسته بازار کویتی‌ها و پاساژ علاءالدین منتشر شده است.

بازار کویتی‌های تهران در منطقه بازار بزرگ و در کنار آن قرار دارد. این پاساژ از جمله مراکز خرید پوشاک است که ۵ طبقه دارد. عمده اجناس موجود در ۶۰۰ واحد بازار رضا را پوشاک زنانه و مردانه تشکیل داده‌اند. فروشگاه‌های فروش کیف و کفش و زیورآلات نیز به تعداد زیاد در این بازار فعالیت دارند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سال ۹۷ را «سال کالای ایرانی» نامیده. این نامگذاری در وضعیتی انجام می‌شود که چرخ تولید در ایران به سختی می‌چرخد، کارگران مدام بیکار می‌شوند یا مجبورند بدون دستمزد کار کنند. بانک مرکزی ایران هم فروردین سال جاری در پی افزایش قیمت دلار و سقوط ارزش ریال اعلام کرد که دلار به صورت تک نرخی و با قیمت ۴۲۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود. این امر سبب نارضایتی بازاریان شده است.

بازاریان بانه نیز از ۳۰ روز قبل تاکنون در اعتصاب‌اند.

بیشتر بخوانید:

اعتصاب بازاریان بانه بیستمین روز را هم پشت سر گذاشت

 

Share