Share

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

اعتراض مرغداران در سردشت، شنبه ۱۲ خرداد

▪تجمع اعتراضی دامداران و مرغداران در سه شهر ایران

دامداران و مرغداران شنبه در دست‌کم سه شهر ایران در اعتراض به ورشکستگی این صنعت و سیاست‌های دولت در قبال آن تجمع کردند.

به گزارش وب‌سایت خبری «اتحادیه آزاد کارگران»، شماری از مرغداران همدان در برابر فرمانداری این شهر تجمع کردند.

اعتراض مرغداران در همدان، شنبه ۱۲ خرداد

همین تجمع در سردشت تکرار شد. مرغداران سردشتی نیز در برابر فرمانداری شهر اعتراض‌شان را مطرح کردند.

اعتراض مرغداران در سردشت، شنبه  ۱۲ خرداد

دامداران گرمسار نیز برابر فرمانداری این شهر جمع شدند.

اعتراض دامداران در گرمسار، شنبه ۱۲ خرداد

اعتراض این صنف صنعتی به افزایش قیمت خوراک دام و مرغ و قیمت پایین خرید مرغ و گوشت است. توزیع نامناسب غذای دام از سوی «شرکت پشتیبانی امور دام کشور» نیز دلیل دیگر این اعتراض‌ها است.

دوشنبه گذشته، هفتم خرداد نیز صدها تن از مرغداران کل کشور به تهران رفتند تا نسبت به سیاست‌های دولت اعتراض کنند. آنها خواهان برکناری محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی بودند.

▪سومین روز از اعتراض دوباره کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا) شنبه از ادامه تجمع حدود ۲۰۰ کارگر گروه ملی فولاد اهواز در برابر استانداری خوزستان خبر داد.

اعتراض کارگران گروه ملی فولاد مقابل استانداری در اعتراض به تعویق عدم پرداخت دستمزدها ـ تصویر آرشیوی از اسفند گذشته

این کارگران معترض خواهان پرداخت مطالبات معوقه و حقوق پرداخت‌نشده چند ماه اخیر هستند. حق بیمه آنها نیز نامنظم پرداخت می‌شوند و تغییر مکرر در هیأت مدیره شرکت که امکان وصول مطالبات را دشوارتر می‌کند، اعتراض آنها را در پی داشته.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان به ایرنا گفته که تمام تلاش خود را برای تأمین خواسته‌های کارگران انجام داده و مطمئن است «هیچ استانداری به اندازه او برای رفع مشکلات گروه ملی فولاد ایران گام برنداشته است.»

معترضان با این ارزیابی موافق نیستند و از ۹ صبح شنبه در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند. یکی از کارگران گفته که استاندار باید به خواسته‌های آنها رسیدگی کند.

▪ادامه اعتراض‌ها در نیشکر هفت‌تپه

مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه بار دیگر صحنه اعتراض و اعتصاب بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه شنبه در برابر مدیریت این مجتمع گرد آمدند و خواهان دریافت مطالبات معوقه خود شدند.

این ۳۷۰ معترض بین آذر تا اسفند ۱۳۹۶ بازنشسته شده‌اند اما هنوز معوقات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند. آنها بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند.

شاغلان و بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه در ماه‌های اخیر بارها دست به اعتراض زده‌اند. تغییر مدیریت این مجتمع هم نتوانسته پاسخگوی مشکلات این کارگران باشد.

علاوه بر بازنشستگان، رانندگان سرویس ایاب و ذهاب نیشکر هفت‌تپه نیز شنبه دست به اعتصاب زدند. آنها نیز خواهان پرداخت‌شدن مطالبات مزدی‌شان هستند. ویدئویی از این اعتراض:

▪تجمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان آذربایجان غربی

منابع کارگری شنبه از تجمع اعتراضی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرهای مختلف آذربایجان غربی خبر می‌دهند.

اعتراض کارکنان شبکه بهداشت و درمان آذربایجان غربی، شنبه ۱۲ خرداد

این معترضان در برابر ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان ارومیه گرد هم آمدند تا معوقات مزدی خود را مطالبه کنند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، شرکت پیمانکار شبکه بهداشت ماهانه از پرداخت یک سوم حقوق و نیز مزایای این کارکنان بدون ذکر دلیل خودداری کرده است. کارکنان معترض مراجع قانونی را به عدم پیگیری خواسته‌هایشان متهم می‌کنند.


در همین زمینه

جنبش مطالباتی و اعتراضی – پرونده روزانه

Share