Share

سردار پاسدار حسین سلامی در سخنانی در نماز جمعه مشهد اعلام کرد که سپاه پاسداران با حمله موشکی به بلندی‌های جولان، به حمله موشکی ارتش اسرائیل به پایگاه تیفور در نزدیکی حمص که به کشته شدن ۱۱ تن از نفرات سپاه منجر شد، پاسخ داده است.

سردار پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در سخنانی در نماز جمعه مشهد با اشاره به حمله اسرائیل به پایگاه تیفور سپاه قدس در سوریه گفت:

«وقتی صهینونیست‌ها پایگاه T4 سوریه را بمباران کردند تصور داشتند پاسخ نمی‌گیرند اما در جولان [سپاه] به آن‌ها پاسخ داد و ده‌ها موشک پرواز کرد و پیغام داده شد که اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.»

دوشنبه ۹ آوریل/ ۲۰ فروردین فرودگاه نظامی تیفور در حوالی حمص در نزدیکی شهر باستانی پالمیرا هدف ۸ موشک قرار گرفت. پدافند هوایی ارتش سوریه ۵ موشک را رهگیری و منهدم کرد، اما سه موشک به این پایگاه هوایی اصابت کرد و ۱۴ نفر از جمله چند ایرانی کشته و مجروح شدند. علی اکبر ولایتی، مشاور خامنه‌ای در امور بین‌الملل یک روز بعد از این حمله در سفرش به دمشق اعلام کرد که ایران حمله موشکی به پایگاه تیفور را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.

فرودگاه نظامی تیفور در حوالی میدان‌های گازی سوریه قرار دارد که در دست داعش بود اما سال گذشته ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند کنترل این میدان‌های گاز را به دست بگیرند.

سپاه قدس در این پایگاه چندین فروند هواپیمای بدون سرنشین را مستقر کرده بود.

بعد از حمله موشکی به پایگاه تیفور، ارتش اسرائیل اعلام کرد که بامداد پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت نیروهای وابسته به سپاه پاسداران ایران در سوریه حدود ۲۰ راکت را به سمت مواضع نیروهای اسرائیل در بلندی‌های جولان شلیک کرده‌اند که تعدادی از آنها ره‌گیری شده‌اند. در پاسخ به حمله موشکی سپاه به بلندی‌های جولان، ارتش اسرائیل ۳۵ پایگاه سپاه قدس و حزب‌الله لبنان را بمباران کرد.

بیشتر بخوانید:

حمله متقابل اسرائیل به مواضع ایران در سوریه پس از حمله ایران به اسرائیل

 

Share