Share

امجد حسین پناهی، برادر رامین حسین پناهی در توییترش اعلام کرده که برادرش اعدام شده است. در روزهای گذشته خبری از رامین حسین پناهی در دست نبود و او را به سلول انفرادی منتقل کرده بودند. هنوز منبع رسمی جمهوری اسلامی خبر اعدام او را اعلام نکرده‌‌اند و اعدام او در زمره اعدام‌های مخفیانه قرار می‌گیرد.

رامین حسین پناهی که به اتهام بغی از طریق عضویت در حزب کومله کردستان به اعدام محکوم شده بود در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد.

رامین حسین‌پناهی

رامین حسین‌پناهی

رامین حسین پناهی ۲۶ دی‌ سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی» محاکمه و به اعدام محکوم شد.

این حکم اواخر فروردین سال جاری از سوی دیوان عالی کشور تایید و به واحد اجرای احکام قوه قضاییه ابلاغ شد.

حسین احمدی‌نیاز خرداد ماه سال جاری از رد درخواست اعاده دادرسی این زندانی محکوم به اعدام خبر داد.

مازیار طاطائی، حسین احمدی‌نیاز و عثمان مزین، سه وکیل مدافع رامین حسین پناهی اخیرا ضمن غیرقانونی خواندن انتقال این زندانی سیاسی ۲۳ ساله از زندان سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج، از مقام‌های قضایی خواسته بودند موانع موجود در راه رسیدگی دوباره به پرونده این متهم و صدور حکم عادلانه را برطرف کنند.

محروم بودن از حقوق قانونی و خدمات درمانی، قطع غیرقانونی ارتباط تلفنی با خانواده و وکلا و ممانعت از ملاقات، محرومیت از حقوق مساوی با سایر زندانیان و ارائه نکردن خدمات داخل زندان و همچنین غیرقانونی و ناعادلانه دانستن حکم صادر شده و ضرورت رسیدگی دوباره، از دلایلی بودند که در بیانیه وکیلان رامین حسین پناهی به عنوان دلایل و خواسته‌های این زندانی سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا ذکر کرده‌بودند.

 


Share